Ο προπονητής του ΚΑΟΔ Νέναντ Μάρκοβιτς στις δηλώσεις του μετά τη νίκη επί της Κηφισιάς εκτός έδρας για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος αναφέρθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο της ομάδας του, όταν και κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του ρυθμού, να παίξει καλύτερη άμυνα και να βάλει τα σουτ.

“Συγχαρητήρια στον Παπαθεοδώρου για την δουλειά που έχει κάνει μέχρι τώρα. Περάσαμε ένα δύσκολο καλοκαίρι με τις εθνικές ομάδες (Εθνικές Εφήβων της Βοσνίας και της Ελλάδος). Η Κηφισιά έχει ήδη μία μεγάλη νίκη με τα Τρίκαλα εκτός έδρας. Το ματς ξεκίνησε διαφορετικά απ ότι το σχεδιάσαμε, η ΑΕΝΚ πήρε τον έλεγχο του ρυθμού, έλεγξε τα ριμπάουντ και έβαλε τα σουτ. Στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου η άμυνά μας ήταν καλύτερη και αποκτήσαμε ελπίδες μειώνοντας τη διαφορά στο ημίχρονο. Κλειδί της αναμέτρησης ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, όταν και επιβάλλαμε τον ρυθμό μας, κάναμε αυτά που θέλαμε, παίξαμε άμυνα και βάλαμε τα σουτ. Όταν προηγηθήκαμε 7-8 πόντους το ελέγξαμε το παιχνίδι. Στο τέλος ήταν αναμενόμενα κάποια λάθη που κάναμε. Ήταν μία σημαντική νίκη για μας, συνεχίζουμε να δουλεύουμε”.