Συνεχίζει τα θετικά εντός έδρας αποτελέσματα η Καβάλα, που επιβλήθηκε με 87-77 της Κοζούφ, για τη Βαλκανική Λίγκα. Πρώτος σκόρερ για τους “Αργοναύτες” ήταν ο  Άντονι Γκράντι με 17 πόντους, έχοντας όμως ως άξιους συμπαραστάτες τους Πάνος, Στυλιανού, Γκαγκαλούδη και Κόλεμαν, οι οποίοι σημείωσαν διψήφιο αριθμό πόντων, δείχνοντας πως ο επιθετικός πλουραλισμός ήταν το στοιχείο που έκανε τη διαφορά στο παιχνίδι.

Στις αρχές του πρώτου δεκάλεπτου καμία από τις δύο ομάδες δεν ξέφευγε στο σκορ, αλλά στο τέλος του δεκαλέπτου με σερί 11-0 η Κοζούφ προηγήθηκε 25-20 και κάπως έτσι έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με τους Σκοπιανούς να είναι μπροστά στο σκορ με 22-25. Ίδιο θέαμα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στην πρωτοκαθεδρία του σκορ και τελικά το ημίχρονο έκλεισε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες 45-45 στα αποδυτήρια.

Το τρίτο δεκάλεπτο συνέχισε να προσφέρει ένα συναρπαστικό παιχνίδι με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να ξεφύγει από την άλλην και τους δύο προπονητές να ψάχνουν να βρουν λύσεις να διασπάσουν τους “γρίφους” της αντίπαλης άμυνας. Ένα ξέσπασμα της Καβάλας όμως πέντε λεπτά πριν την λήξη της τρίτης περιόδου την έφερε μπροστά στο σκορ κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά με 66-60.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Καβάλα μπήκε αποφασισμένη να “καθαρίσει” τον αγώνα και τα κατάφερε καθώς δεν έχασε πότε την πρωτιά και όποτε μείωνε η Κοζούφ η ομάδα του Αγγελου Κορωνιού είχε την απάντηση ώσπου δύο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα η διαφορά ξέφυγε και έφτασε τελικά στους δέκα πόντους 87-77. Με αυτή τη διαφορά κάλυψε και το σκορ του πρώτου αγώνα στα Σκόπια όπου είχε χάσει με πέντε πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-25, 45-45, 66-60, 87-77.
ΚΑΒΑΛΑ (Κορωνιός): Πάνος 12, Αράπης, Καλαμπάκας, Στυλιανού 11 (3), Μανωλόπουλος 8 (1), Στεφανίδης 4, Γκράντι 17 (4), Μίτροβιτς 5 (1), Βελισσαρίου, Γκαγκαλούδης 12 (1), Κρστεφσκι 4, Κόλεμαν 14.
ΚΟΖΟΥΦ (Σρμπινόφσκι): Γκλάντσεφ, Στεργιόφ 8, Πένοφ 3, Καραντγιόφσκι 8 (2), Ραντούλοβικ 11 (3), Φιλίποβιτς 6 (2), Μπόζοβιτς 6, Βασίλιεφ, Παβλόφσκι 10, Πέκοβιτς 10, Μπλαζέφσκι 3 (1), Μιχαίλοβιτς 12 (2).