Καθόλου ευχαριστημένος με τον τρόπο με τον οποίο έκλεισε την αναμέτρηση κόντρα στην Βίρτους Μπολόνια ο Ολυμπιακός, με αποτέλεσμα να χάσει μέσα από τα χέρια του ένα δικό του ματς, δεν ήταν ο Γιώργος Μπαρτζώκας.

Αναλυτικά όσα ανέφερε:

«Συγχαρητήρια στην Βίρτους. Πάλεψαν μέχρι την τελευταία κατοχή. Εμείς παρότι ελέγχαμε το παιχνίδι για 39 λεπτά, παίζοντας καλά και παίρνοντας καλές αποφάσεις.

Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο όλα άλλαξαν, κυρίως η ψυχολογία μας μετά από 1-2 άτυχα σουτ. Χάσαμε την αυτοπεποίθησή μας, χάσαμε πολλά ανοιχτά τρίποντα από σπουδαίους σουτέρ. Είχαμε λιγότερο από 30% στο τρίποντο και για αυτό σκοράραμε 27 πόντους στο δεύτερο μέρος. Από αυτή την κατάσταση η Βίρτους πήρε αυτοπεποίθηση, επέστρεψε στο παιχνίδι και τελικά όλα ήταν εναντίον μας. Δεν έχω τίποτε άλλο να πω.

Και πάλι συγχαρητήρια στην Βίρτους. Εμείς πρέπει να σηκώσουμε τα κεφάλια μας και να εστιάσουμε στον επόμενο αγώνα».