Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό ο οποίος επικράτησε της Bayern με 77-69. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Peters με 14 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων ο Edwards με 11 πόντους.

Εκρηκτικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό ο οποίος παίρνοντας ενέργεια από την άμυνα προηγήθηκε με 13-2. Οι Ερυθρόλευκοι ήταν καταιγιστικοί μέχρι το τέλος της πρώτης περιόδου με την άμυνά του να τσακίζει κόκκαλα (24-8). Οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία και στη δεύτερη περίοδο όταν και μπήκε η second unit με τον Λαρεντζάκη να βοηθά εκτελεστικά και δημιουργικά (35-16). Μάλιστα, με κάρφωμα του Fall η διαφορά ξεπέρασε τους 21 (39-18). Ωστόσο, οι Βαυαροί κατάφεραν να ψαλιδίσουν την διαφορά πριν τα αποδυτήρια (41-29).

Στο δεύτερο μέρος, ο Ολυμπιακός ξεκίνησε όπως και στο πρώτο με τον Peters να ανεβάζει τη διαφορά στο +19 (48-29). Ευθύς αμέσως όμως η Bayern με τον Edwards αντέδρασε και μείωσε στους εννέα. Ο Milutinov όμως με προσωπικές ενέργειες διαμόρφωσε το 54-44 της τρίτης περιόδου. Οι Ερυθρόλευκοι δεν μπήκαν καλά στην επίθεση στη τέταρτη περίοδο με τον Λαρεντζάκη να «ξεκολλάει» την ομάδα με προσωπικές ενέργειες (64-48). Στη τέταρτη περίοδο, οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων κυρίως μέσω του Peters (70-55). Από μεριάς φιλοξενούμενων ο Francisco μείωσε στους 10 (73-63). Μάλιστα, ο Harris ένα λεπτό πριν τη λήξη μείωσε στους έξι (75-69). Ο πρώην παίκτης του Περιστερίου αστόχησε σε λει απ και ο Walkup με 2/2 βολές έκανε το 77-69 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 24-8, 41-29, 54-44, 77-69.