Με κορυφαίους τους Στέφανο Σπαρτάλη που πέτυχε 18 πόντους και Ντίαθ Σεγκούρα που σημείωσε 17 πόντους, ο Ολυμπιακός (U18) επικράτησε του Περιστερίου (U18) με 67-70 στο κλειστό γήπεδο της Ραφήνας στο πλαίσιο της διοργάνωσης Rising Stars (U18). Για την ομάδα του Παπαμάρκου (Περιστέρι) οι Κωνσταντίνος Ντίπτσης  και Χαράλαμπος Λιοσάτος σκόραραν 24 πόντους και 10 πόντους αντίστοιχα. Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές και με εξαίρεση την τρίτη περίοδο στην οποία προηγήθηκε το Περιστέρι με οκτώ πόντους του Ολυμπιακού. Οι διαφορές δεν ήταν μεγάλες.

Στο τέλος της πρώτης περιόδου το Περιστέρι προηγήθηκε με 14-8.

Οι “ερυθρόλευκοι” ισορρόπησαν το παιχνίδι και το ημίχρονο έληξε με 28-29.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων βρήκε, πήρε το προβάδισμα και η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 53-45.

Στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες πάλεψαν για τη νίκη όμως ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που τελικά νίκησε και πήρε το ροζ φύλλο του αγώνα. Τελικό σκορ: 67-70

Τα δεκάλεπτα: 14-8, 28-29, 53-45, 67-70

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Πιάρας, Μπέμπελος 4, Ντίπτσης 24 (4), Πολίτης, Μαραγκουδάκης 10 (1), Πασχάλης 9 (3), Παγώνης 3 (1), Κολοβός, Καμπερίδης 3, Παλληκαράς 9 (1), Αλεξάκης 5 (1).

Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Παζιωτόπουλος 12 (3), Μαυραντζώτου 3 (1), Αλέξης 3 (1), Κουζούκας 2, Λαμπρόπουλος, Σπαρτάλης 18, Σωτηρόπουλος, Σεγκούρα 17 (2), Αμπόσι 13, Γιακάι 2.