Ο Nemania Nedovic με το εκκωφαντικό 4ο δεκάλεπτο που πραγματοποίησε, πήρε από το χέρι τον Παναθηναϊκό και επί της ουσίας τον οδήγησε στον θρίαμβο επί του Ολυμπιακού στο ντέρμπι του ΣΕΦ.

Ωστόσο τα φώτα οφείλουν να πέσουν αυτήν την φορά στον Λεωνίδα Κασελάκη, ο οποίος έκανε εξαιρετικό παιχνίδι και στις δύο πλευρές του παρκέ και έδωσε το κάτι παραπάνω στους πρωταθλητές Ελλάδος.

Όταν στην 3η περίοδο ο Ολυμπιακός επέβαλλε το παιχνίδι του και άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ με ηγέτη τον Fall, ο Κασελάκης ήταν ο μοναδικός παίκτης των φιλοξενούμενων, που βγήκε μπροστά, ανέλαβε πρωτοβουλίες και ώθησε τους συμπαίκτες του να πιστέψουν ότι το ματς…γυρίζει.

Εν τέλει ολοκλήρωσε το ντέρμπι με 11 πόντους (4/5 δίποντα), 5 ριμπάουντ και 1 πολύτιμο τρίποντο στο 38΄, κάνοντας το σκορ 73-70 υπέρ των «πράσινων». Επομένως, ο Nedovic ήταν ο ηγέτης, αλλά ο Κασελάκης το σημείο-κλειδί, προκειμένου να γείρει η πλάστιγγα υπέρ του Παναθηναϊκού.