Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε ο Πανιώνιος στο διεθνές τουρνουά που διοργανώνει η Ζιέλονα Γκόρα, επικρατώντας της πολωνικής Τουρόβ με 83-77! Οι “κυανέρυθροι” έπιασαν σπουδαία απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, όπου πέτυχαν 51 πόντους. Πρώτοι σκόρερ της ελληνικής ομάδας ήταν οι Μίλμπουρν και Παππάς, οι οποίοι σημείωσαν 22 και 19 πόντους αντίστοιχα.

Το πρώτο δεκάλεπτο κύλησε σε χαμηλούς ρυθμούς και από τις δύο ομάδες, ενώ στη συνέχεια η Τουρόβ διατηρούσε ένα σταθερό προβάδισμα και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα τριών πόντων (35-32).

Το δεύτερο ημίχρονο όμως ανήκε στην ελληνική ομάδα, η οποία ξεκίνησε δυνατά και με όπλο την καλή της άμυνα που την οδήγησε σε σωστές και οργανωμένες επιθέσεις, ισοφάρισε αρχικά σε 58-58 και πέρασε μπροστά με καλάθι του Μπατή στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-58).

Η διαφορά υπέρ του Πανιωνίου έφτασε και τους έξι πόντους (64-58), όμως η Τουρόβ αντέδρασε και με σερί 9-0 ξέφυγε 73-68. Οι Νεοσμυρνιώτες όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με αιχμές τους Μίλμπουρν και Μπατή πήραν πίσω το προβάδισμα και έφτασαν στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 15-15, 32-35, 60-58, 83-77.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπόγρης 7, Πέιν 2, Αθηναίου 4, Γκιμπς 7, Μιλμπουρν 22, Μπατης 11, Καββαδάς 2, Παππάς 19, Μπούκερ 9.
ΤΟΥΡΟΒ: Σελ 11, Κούλιγκ 7, Τσιλίνσκι 17, Όπατσακ 7, Βίτσνιάρζ 2, Μίσιτς 15, Τζακσον 4, Λεβαντοβσκι 4, Άλεξιτς 4, Ζιγκεράνοβιτς 6.