Mε το πέρας τριών περιόδων, ο ΠΑΟΚ δεν τα έχει καταφέρει σε κανένα σημείο της αναμέτρησής του κόντρα στη Strasbourg, με τους Γάλλους να μπαίνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 77-59, μοιάζοντας έτοιμοι να πάρουν την πρώτη νίκη από τις απαιτούμενες δύο για την πρόκριση στη φάση των 16 του φετινού BCL.

Στα θετικά εν όψει συνέχειας κυρίως για τον Δικέφαλο του Βορρά δεν είναι από ακόμα μια ηχηρή εμφάνιση του Marvin Jones, ο οποίος μετράει 14 πόντους με 5-6 σουτ στα πρώτα 25 λεπτά του στο ματς, ενώ ταυτόχρονα έχει μοιράσει και 2 τελικές πάσες στους συμπαίκτες του.

Ωστόσο, η πιο ηχηρή του στιγμή από το πρώτο 30λεπτο της αναμέτρησης δεν είναι άλλο από το βροντερό του κάρφωμα, που χάρισε τη φάση της βραδιάς στους Θεσσαλονικείς!