Μπορεί η ΑΕΚ να βρίσκεται πίσω στο σκορ του απογευματινού αγώνα με τον Κολοσσό στο κλειστό των Άνω Λιοσίων (38-39 ημίχρονο), αλλά η μεγαλύτερη ανησυχία αυτή τη στιγμή επαφίεται με τον τραυματισμό του Ανδρέα Πετρόπουλου, που αποχώρησε για τα αποδυτήρια πριν τη λήξη του πρώτου μέρους.

Περίπου 22 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο νεαρός αθλητής συγκρούστηκε δυναμικά με τον Βασίλη Ξανθόπουλου και προσγειώθηκε άγαρμπα στο παρκέ, με το ιατρικό επιτελείο της Ένωσης να είναι από πάνω του αυτήν τη στιγμή.

Νωρίτερα, είχε προλάβει να εμφανιστεί σε 8 λεπτά γράφοντας 1 ασίστ αλλά και +8 στην κλίμακα του +/-, ενώ αξίζει να αναφερθεί πως φέτος μετράει 5 πόντους και 2 ριμπάουντ ανά 17 λεπτά συμμετοχής.