Πρωταθλητής χειμώνα αναδείχθηκε ο Φάρος Κερατσινίου, μια αγωνιστική πριν ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος, έχοντας 13/13 και συνολικά 19-0 μαζί με τα παιχνίδια του Κυπέλλου Ελλάδας, και είναι μαζί με τον Αίολο Αστακού (έχει 14-0 στον Βόρειο όμιλο της Β’ Εθνικής) οι μοναδικές αήττητες ομάδας στην Ελλάδα.

Η ομάδα του Ανδρέα Πολέμη, κερδίζει όλους τους αντιπάλους της με +18 πόντους κατά μέσο όρο, διαθέτει την καλύτερη άμυνα, δεχόμενη 60,9 πόντους ανά παιχνίδι, ενώ έχει ηττηθεί μόλις σε 4 ημίχρονα, και μόνο σε ένα πρώτο, αυτό από τον Προμηθέα στην Πάτρα με 33-32, το οποίο νίκησε με 58-63.

Την μεγαλύτερη του ήττα σε ημίχρονο την έχει δεχθεί από το Παγκράτι στο Μετς, όταν οι «ροσονέρι» έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 43-28, μειώνοντας από το 23-46 στο τελικό 66-74, ενώ ένα ημίχρονο κέρδισαν οι Μαχητές (ήταν πίσω στο ημίχρονο με 50-26 στο Κερατσίνι), και ο Φίλιππος (ο Φάρος κέρδιζε στην Βέροια με 50-25). Εκτός έδρας με το Ψυχικό, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία (32-32), πριν κερδίσει ο Φάρος με 77-67.