Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων κατάφερε να πανηγυρίσει ακόμα μια εντός έδρας νίκη αυτή τη φορά απέναντι στον ουραγό Αμύντα με σκορ 92-68. Η ομάδα του Αλέξανδρου Ζαβού παρουσιάστηκε καλύτερη στο παιχνίδι και παίζοντας υποδειγματική άμυνα έφτασε στους 2 βαθμούς που την κρατάει σταθερά στην 2η θέση της βαθμολογίας. Ο αθλητής της ομάδας Μιχάλης Πολυτάρχου μίλησε για τη νίκη της ομάδας του και τόνισε τα σημεία που κρίθηκε ο αγώνας.

Δείτε αναλυτικά τι είπε ο Πολυτάρχου:

“Δουλέψαμε πολύ σκληρά όλη τη βδομάδα αν και λόγω τραυματισμών, έχουμε μείνει λίγοι πλέον. Καταφέραμε να δείξουμε ένα πολύ καλό πρόσωπο στην άμυνα, όπου ήταν και το κλειδί της νίκης,
ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, καθώς ο Αμύντας πέτυχε μόλις 30 πόντους, οι λιγότεροι που έχουμε δεχτεί φέτος. Το σημαντικότερο από αυτή τη νίκη είναι ότι συνεχίζουμε με καλή ψυχολογία, διότι ακολουθούν αγώνες πολύ δυνατοί και εκει πρέπει να δείξουμε συγκέντρωση και αγωνιστικότητα μέχρι το τελευταίο λεπτό”.