Μετά από τρεις μήνες απουσίας από τους αγωνιστικούς χώρους, ο Βασίλης Κιτσούλης επέστρεψε και πάλι στα παρκέ, σκορπώντας χαμόγελα ικανοποίησης στους ανθρώπους του ΟΦΗ. Ο 31χρονος φόργουορντ και αρχηγός των Κρητικών, πέρασε μια πολύ δύσκολη περίοδο μετά τον τραυματισμό του στη μέση και την χειρουργική επέμβαση στην οποία υποβλήθηκε, όμως στον αγώνα με το Ψυχικό έδειξε ότι όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν… Η επιστροφή του ανακούφισε τον κόουτς Φώτη Τακιανό, ο οποίος έχει ούτως η άλλως, ένα μικρό ρόστερ 6-7 παικτών στη διάθεση του τον τελευταίο καιρό, με τους παίκτες του να κάνουν κάθε αγωνιστική κατάθεση… ψυχής στο παρκέ.

Ο Κιτσούλης αγωνίστηκε για 21 λεπτά στο ματς με το Ψυχικό (σημείωσε 7 π., με 2/3 διπ. και 1/1 τριπ.) και έδειξε έτοιμος να βοηθήσει ουσιαστικά ενόψει της τελικής ευθείας του πρωταθλήματος. Οι Κρητικοί χρειάζονται μία νίκη στα πέντε ματς που απομένουν προκειμένου να “σφραγίσουν” την παραμονή τους στην Α2, με την αποστολή τους το προσεχές Σάββατο (4/4) να είναι εξαιρετικά δύσκολη αφού αντιμετωπίζουν στη Λιβαδειά την ιδιαίτερα φορμαρισμένη τοπική ομάδα.