Το μεσημέρι της Τετάρτης (12/10), η ΕΟΚ έκανε γνωστούς τους άρχοντες των αναμετρήσεων στα πρωταθλήματα των Elite League, Β Εθνικής και Γ Εθνικής που θα λάβουν χώρα το επερχόμενο Σαββατοκύριακο (15-16/10) στα παρκέ της χώρας.
Αναλυτικά οι διαιτητές στην Elite League:
Σάββατο 15/10
Απ. Κόντου 16.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ελευθερούπολη Μηλαπίδης-Σκανδαλάκης-Κατσαπρακάκης (Μπίκας)
Χολαργού 17.00 Παπάγου-Ερμής Σχηματαρίου Tσώνος-Νάστος-Τηγάνης (Μωϋσιάδης)
Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Αίας Ευόσμου Στρέμπας-Ζιώγας-Ασλανίδης (Ζερβούδης)
Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής ΚΑΕ 2022-ΝΕ Μεγαρίδος Γερακίνης-Ελευθεριάδης-Παζώλης (Δροσόπουλος)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Πανερυθραϊκός Τσαχάκης-Γεράνιος-Τεφτίκης (Παυλόπουλος), (youtube.com/hellenicbf)
Ήλιδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Τρίτων Καρπάνος-Τσιμπούρης-Μαρινάκης (Θεοδοσόπουλος)
Αλ Δημόγλου 17.00 ΕΚ Καβάλας-Ψυχικό Λόρτος-Μπακάλης-Δέλλας (Στουπίδης)
Κυριακή 16/10
Μεσολογγίου 15.00 Χαρ. Τρικούπης-Αγρίνιο Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης (Πατσαντζόπουλος)/TV
Αναλυτικά οι διαιτητές στη Β Εθνική:
1ος Όμιλος
Σάββατο 15/10
Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς Πάτρας-Ηλυσιακός Λιότσιος-Ρίζος-Ασημακάκη (Παπαδόπουλος Γ.)
Μετς 17.00 Παγκράτι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Καλογερόπουλος Φ.-Τζίμης-Μαρτινάκος (Ζώης)
Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Δάφνη Δ. Φασόλης-Κιουλάφας-Λαζόγκα (Αλετράς)
Β΄Κλειστό Κακούρης 13.00 Ένωση Ιλίου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Δαρλαμήτσος-Κουτσοδήμος-Ξυλάς (Παπαδόπουλος Στ.)
Α’ Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Μύκονος Πουρσανίδης Κ.-Θεονάς-Χριστινάκης (Ελευθεριάδης Γ.)
Κυριακή 16/10
Ληξουρίου 13.30 ΝΕΟ Ληξουρίου-Αχαγιά 82 Καρακάσης-Καμήτσος-Ελ Ανύ (Δημόπουλος)
2ος Όμιλος
Σάββατο 15/10
Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Πεύκη Αποστολίδης Β.-Ουσταμπασίδης-Βελέντζας (Τεφτίκης)
Εσπέρου 17.30 Έσπερος-Π. Φάληρο Σπυρόπουλος-Κονταράτος-Λεβεντάκος (Αναστασίου)
Γ. Γεννηματάς 16.30 Πρωτέας Β.-Δούκας Αργυρούδης-Αντωνιάδης-Ναστούλης (Τηγάνης)
Δ. Βικέλας 18.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αιγάλεω Αναστασίου-Κούλης Χ.-Παπαδόπουλος Χρ. (Λιμνιάτης)
ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-Πανελευσινιακός Καραβίτης-Καλογριάς-Κουκουλεκίδης Β. (Τζωρτζάκης)
Τέντα Διαγόρας Ρόδου 14.00 Διαγόρας Ρ.-ΑΟΚ Χανιά Μπούκας-Σιδέρης-Χρηστίδης Παύλ. (Ξάνθος)
3ος Όμιλος
Σάββατο 15/10
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας Πράττος-Παπαθανασίου-Κολοκυθάς (Τσιγγέλης)
ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Φίλιππος Βέροιας Σαρακενίδης-Αναστασιάδης Β.-Τσάνταλη (Τσιργούλας)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Αγραφιώτης Ι.-Σιταρίδης-Καντερές (Βόντζας)
Μίκρας Α 18.00 Ναύαρχος Βότσης-Νίκη Βόλου Ευφραιμίδης-Παπαγεωργίου-Χατζημπαλίδης (Φωτιάδης)
Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Κατωτικίδης-Αγραφιώτης Γρ.-Τσαρδούλιας (Μανάσης)
4ος Όμιλος
Σάββατο 15/10
Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-Γέφυρα Ταρενίδης ΣΤ.-Ταρενίδης Κ.-Χρυσάφης (Δραγκιόγλου)
Πολύγυρου 18.00 Πολύγυρος-Μακεδονικός Παπαγερίδης-Ντόγκας-Νέδογλου (Θωμόπουλος)
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λ.-Λεύκιππος Ξ. Μαραμής-Δολγύρας-Μπουγλός Π. (Παραλυκίδης)
Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Ευκαρπία Λουλουδιάδης-Ηλιόπουλος-Κώνης (Πολυχρονίδης)
Πεύκων 18.30 Μαχητές Πειραματικού-Σταυρούπολη Κοντογιάννης-Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης (Τοζακίδης)
Αναλυτικά οι διαιτητές στη Γ Εθνική:
1ος Όμιλος
Κυριακή 16/10
Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 ΑΟ Αχαϊας Η Γαλήνη-Νήαρ Ηστ Λιότσιος-Ασημακάκη (Θεοδωρόπουλος)
Ερμιόνης 17.00 Ερμιονίδα-Καλαμάτα Ευφραιμίδης-Κουτίδης (Τρίγκα)
Κυπαρισσίας 17.00 Δίων Ο Κυπαρισσεύς-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Ανδρεόπουλος-Αδαμόπουλος (Ηλιόπουλος)
Τεντα 17.00 Καλαμάτα 1980-ΚΑΠ Λιαρομμάτης-Φωτόπουλος (Γιαλικάρης)
Άστρους 17.00 Πήγασος Θυρέας-Παλαίμων Κορίνθου Καψιώχας-Βαλουξής
Πέμπτη 20/10
Promitheas Park 22.00 Προμηθέας 2014-Παναχαϊκή Μαρινάκης-Μπολάνος (Μάρκου)
2ος Όμιλος
Κυριακή 16/10
Αρκαλοχωρίου 17.00 Αναγέννηση-Πορφύρας Ξύλας-Σκουλαρίκης (Ναλετάκης Γιάν.)
Α’ Ηλιούπολης 13.45 Ηλιούπολη-Πανναξιακός Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Σταματόπουλος)
Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Κηπώσης-Τζιμινίδης (Λιμνιάτης)
Μ. Λοϊζος 13.15 ΓΝΟ Άρης Νίκαιας-Χαλάνδρι Αυγερινός-Κουλουμπαρίτσης (Παπαφωτίου)
Βυζαντινό Α.Κ. 17.00 Πέρα-Εργοτέλης Χαϊνά-Καραμπιτσάκος (Βαμβακάς)
Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων Πεντέλη Παπαγεωργίου Δημ.-Καραπαπάς (Ζερβουδής)
3ος Όμιλος
Κυριακή 16/10
1ος Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Ποσειδών Ν. Ψυχικού Ραπτογιάννης-Βαγγάλης (Αλετράς)
Ραφήνας (κ.θ.) 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Πικέρμι Κούλης Κ.-Γαραντζιώτης (Φαλούκας)
Εσπέρου 15.30 Ίκαρος Καλλιθέας-Αιολικός Μυτ. Νάστος-Μπακετέα (Βακαλούδης)
Κοκκινιάς Αμαρ. 16.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ένωση Αττάλου Τσάλας-Νικολιάς (Κυριόγλου)
Π. Σαλπέας 15.00 Φοίνιξ Πειραιά-ΦΟ Βροντάδου Πετράκης Γ.-Τσικριτσάκη (Δραμεσιώτης)
Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Δάφνη Δημουλάς-Σπυρλιδάκης (Βακαλούδης)
4ος Όμιλος
Κυριακή 16/10
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Τρίκαλα Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Καραδήμας)
Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Αχέρων Καναλακίου Γερακίνης-Κασούμης (Μηναρετζόπουλος)
Παραμυθιάς 17.00 Παραμυθιά-Νίκαια 2012 Κάννης-Πλιάκος (Τσιγγέλης)
Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Άμφισσα Μπούγλος Π.-Αθανασιάδης Βλ. (Σταμάτης)
Σοφάδων 17.00 Σοφάδες-Ανόρθωσις Βόλου Παζώλης-Πάνος (Τέγα)
Αγριάς 17.00 Αγριά-Τιτάνες Παλαμά Μαραμής-Δικταπανίδης (Γκουντέλιας)
5ος Όμιλος
Κυριακή 16/10
Μεσοποταμίας 17.00 Μεσοποταμία-Αρετσού Καλαμαριά Παπαγερίδης-Χάνος (Καλότσης)
Καστοριάς 19.00 Καστοριά-Αλεξάνδρεια Κώνης-Μιχέλης Θ. (Παπαδόπουλος Κ.)
Μελίκης 17.00 Μελίκη-Εθνικός Κοζάνης Ταρενίδης Στ.-Σκρίνος (Ντόγκας)
Ελευθερίου 17.00 Όλυμπος – ΜΕΝΤ Αναστασιάδης Β.-Αθανασιάδης Αθ. (Παπαδόπουλος Ν.)
Κιλκίς 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-Πιερικός Αρχέλαος Βασιλόπουλος-Αναστασιάδης Γ. (Γκαντίδης)
6ος Όμιλος
Κυριακή 16/10
Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Ανατόλια Νέδογλου-Ισιγώνης (Ιωαννίδου)
Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξ.-Κομοτηνή Ελευθεριάδης-Κανελλίδης (Σαλικίδης)
Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Κωνσταντινέλλης-Τσαρδούλιας Χρ. (Λαζαρίδης)
Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδ.-Αρίων Ξ. Ξενικάκης-Ράπτης (Δραγκιόγλου)
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-ΚΑΟ Δράμας Χρυσάφης-Τοπαλίδης (Αργυρού)
Βασιλικών 17.00 Βασιλικά Θ. – Διγενής Λακκωμάτος Παπαγεωργίου-Μπαζάκας (Μήτσιου)