Τη δεύτερη του ήττα σε ισάριθμους αγώνες στο τουρνουά της Πάτρας γνώρισε ο Ίκαρος, καθώς ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με 82-81 σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι. Η ομάδα της Καλλιθέας αγωνίστηκε χωρίς τους τραυματίες Σίμτσακ και Γιαννακίδη, ενώ από τους Θεσσαλονικείς απουσίασε ο Λάζαρος Παπαδόπουλος.

Αν και ο ΠΑΟΚ είχε ένα σταθερό προβάδισμα ασφαλείας στο πρώτο ημίχρονο, οι Καλλιθεώτες ανέβασαν την απόδοση τους στην επανάληψη και με αιχμή τον εξαιρετικό Γκίμπσον που τελείωσε το ματς με 25 πόντους προσπάθησαν να διεκδικήσουν τη νίκη, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα δεν πρόλαβαν να κάνουν φάουλ.

Τον Αμερικανό ακολούθησε στο σκοράρισμα ο Κυρίτσης με 14 πόντους, ενώ ο Μουχαμάντ Φαγιέ είχε 13. Από τον ΠΑΟΚ ο Χαραλαμπίδης σημείωσε 19 πόντους και οι Τσαϊρέλης, Καλλές πέτυχαν από 15.

Τα δεκάλεπτα: 18-24, 38-47, 58-60, 81-82.
IΚΑΡΟΣ (Πρίφτης): Γκίμπσον 25 (6), Aγαδάκος 4, Φαγιέ 13 (2), Στρνάντ 10 (2), Στέβοβιτς, Βρκιτς 6, Οικονομόπουλος,  Ούαιατ 6, Κυρίτσης 14, Λαρεντζάκης 3.
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Μακ Γκραθ 8(2), Χαραλαμπίδης 19 (1), Δέδας 6 (2), Τσαϊρέλης 15, Καλλές 15, Χάτσερ 6 (1), Μαργαρίτης 9, Κασελάκης 4, Θεοδωράκος.