Αν και αδιάφορη βαθμολογικά, η Δόξα Λευκάδας δεν χαρίστηκε στους Τιτάνες Παλαμά. Η ομάδα του Γιώργου Ζαφειρούδη έπαιξε για το γόητρο και τη διατήρηση του αήττητου εντός έδρας ρεκόρ της, με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη με 73-64 στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 23η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β’ Εθνικής.

Η Δόξα έκανε έτσι το 11-0 στη Λευκάδα και σημείωσε την 3η νίκη στους τελευταίους 4 αγώνες της συνολικά στο πρωτάθλημα, συνεχίζοντας να διεκδικεί το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στον 3ο όμιλο. Στον αντίποδα, οι Τιτάνες Παλαμά δεν μπόρεσαν να τριτώσουν τις συνεχόμενες ήττες τους και γνώρισαν την 9η ήττα σε 10 εκτός έδρας αγώνες, παραμένοντας “κολλημένοι” κάτω από τη γραμμή του υποβιβασμού.

Η ομάδα του Θοδωρή Πανάρα πάλεψε πάντως μέχρι τέλους στη Λευκάδα και κατάφερε να ξεπεράσει το κακό ξεκίνημα (18-8 στο 10’) και να ροκανίσει μία διαφορά 16 πόντων στο 2ο ημίχρονο, απειλώντας τους γηπεδούχους στην 4η περίοδο. Δεν ολοκλήρωσε όμως ποτέ την ανατροπή, παρά τις προσπάθειες των Γιάννη Μανδαλάκη (26 πόντοι) και Σίλλα Τσούμα (19 πόντοι) απέναντι στην πληρέστερη Δόξα…

Δόξα Λευκάδας – Τιτάνες Παλαμά 73-64