Η Νίκη Βόλου ξεκίνησε με Νίκη στο πρώτο της φιλικό ενώπιον του κόσμου της. Οι Βολιώτες επιβλήθηκαν με 79-67 των Φαρσάλων στο Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα κυριάρχησαν στο παρκέ του γηπέδου τους και προηγήθηκαν με 22-13 στο 10΄ και 42-31 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο τα Φάρσαλα έδειξαν σημεία ανάκαμψης και μάζεψαν κάπως την διαφορά, αλλά δεν κατόρθωσαν να κάνουν τίποτα παραπάνω και να αποφύγουν την ήττα.

Στα Φάρσαλα δεν έφτανε η ήττα, η ομάδα είδε και τον Χαιρετίδη να τραυματίζεται στο ματς.

Δεκάλεπτα: 22-13, 42-31, 62-54, 79-67.

Διαιτητές: Δόλγυρας – Μπουγλός Π.

Οι δυο ομάδες δεν έδωσαν στην δημοσιότητα τους πόντους που πέτυχαν οι παίκτες τους στο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι.

Ο προπονητής της Νίκης Βόλου, Λάμπρος Πρέκας, χρησιμοποίησε στο ματς τους: Κουτίνα, Φρουσκλιά, Τασιούδη, Καραγιώργο, Τάσσο, Διγενή, Αναγνωστόπουλο, Χροναίο, Τσάβες, Πανιόπουλο, Δελεντζέ.

Στην άλλη πλευρά ο προπονητής των Φαρσάλων Χάρης Φόρος έριξε στο παρκέ στο παιχνίδι τους: Λεπενιώτη, Τσόγκα, Γκιουλέκα, Χρήστο Αναγνωστόπουλο, Δέσπο, Χαιρετίδη, Τοπουζίδη, Φιλιππόπουλο, Λιούπη, Αλεξόπουλο και Φαρμάκη.

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ (TechItSerious Productions)