Τίποτα δεν άλλαξε τελικά στα πέντε εναπομείναντα λεπτά του αγώνα μεταξύ του Πανσερραϊκού και του Ερμή Λαγκαδά για την 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β Εθνικής, ο οποίος είχε διακοπεί στο 35ο λεπτό του το περασμένο Σάββατο (18/11) ελέω διακοπής ρεύματος στο γήπεδο των Σερρών και συνεχίστηκε σήμερα (22/11) το απόγευμα.

Για την ιστορία, η ομάδα του κόουτς Κακιούζη, η οποία στα πρώτα 35 λεπτά ήταν μπροστά με 60-51, ήταν αυτή που επικράτησε εν τέλει σήμερα με 70-65 -φτάνοντας με αυτόν τον τρόπο στο δεύτερο ροζ φύλλο της τη φετινή αγωνιστική περίοδο σε έξι δικά της ματς.

Από την άλλη μεριά, η ομάδα του Λαγκαδά, που πάλεψε για την ολική επιστροφή μειώνοντας ακόμα και σε 68-65 πέντε δευτερόλεπτα πριν την εκπνοή αλλά δεν είχε με το πλευρό της τα χρονικά αποθέματα, έπεσε στο 3-4 και ετοιμάζεται σε τρεις μέρες από σήμερα να υποδεχθεί στο δικό της γήπεδο τον Λεύκιππο Ξάνθης.

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Χρυσάφης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 17-19, 27-32, 47-49, 70-65

Πανσερραϊκός(Κακιούζης-Πεχλιβάνος): Μήνου 10(2), Τσακαλέρης 14, Ντίνος 5(1), Κουτουξίδης 11(2), Κεραμάρης 9, Γεωργιανός 10(1), Μανούσος 7, Μπρατσιάκος 2, Πελιβανίδης 2, Γεωργιάδης.

Ερμής Λαγκαδά(Παρίτσης-Τσούκας): Παπαδόπουλος Π. 9, Γκέλιος 7(1), Λαζάρου 11, Παπαδόπουλος Σ. 6, Μάρουσιτς 7(1), Σουτζόπουλος, Χρυσανθάκης, Φυλάκης 3(1), Παπαμαργαρίτης, Σμυρλής, Ταζόπουλος 22(2).