Συνεχίζεται κανονικά σήμερα η δράση στα παρκέ της Β΄Εθνικής κατηγορίας και το ενδιαφέρον αρχίζει και αυξάνεται.
Οι 1ος, 2ος και 3ος όμιλοι θα ξετυλίξουν το κουβάρι της 3ης στροφής τους, ενώ στον 4ο όμιλο θα διεξαχθεί η 4η πράξη, αν και κουτσουρεμένη, αφού υπάρχουν παιχνίδια για τον Νοέμβριο, τα οποία θα κλείσουν και επίσημα την αυλαία.
Το πλήρες πρόγραμμα της ημέρας στους ομίλους:
Α ΟΜΙΛΟΣ
Αργοναύτης Τριγ./Ραφήνας- ΝΕΟΛ (13:00, Ραφήνας)
Ένωση Ιλίου- Φανάρια Νάξου (13:30, Β΄ Κλειστό ΚΑΚΟ)
Έσπερος Καλλιθέας- Αχαγιά 82 (17:00, Εσπέρου)
Πανελευσινιακός- ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (17:00, «Τάκης Βογιατζής)
Πεντέλη- ΚΑΟ Κορίνθου (17:00, Πεντέλης)
Εθνικός- Παπάγου (18:00, «Π.Σαλπέας»)
Β ΟΜΙΛΟΣ (όλα τα παιχνίδια στις 17:00)
Δούκας – Ηλυσιακός (Αθλητικό κέντρο «ΔΑΪΣ»)
Άρης Νίκαιας – Πρωτέας Βούλας (2ο ΒΑΚΑΝ)
ΟΦΗ – ΕΦΑΟΖ («ΒΑΚ»)
NE Mεγαρίδας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου (NEM BCΑρένα)
Μανδραϊκός – Αιγάλεω (1ο Μάνδρας)
Πανιώνιος – Παλαιό Φάληρο («Α.Βαρίκας)
Μελίσσια – ΑΟΚ Χανιά (αναβλήθηκε)
Γ ΟΜΙΛΟΣ (Όλα τα παιχνίδια στις 17:00)
Ίκαροι Τρικάλων – Μελίκη (Μπάρας)
Έσπερος Λαμίας – Δόξα Λευκάδας (Χαλκιοπούλειο)
Ολυμπιακός Βόλου – Τιτάνες Παλαμά (ΕΑΚ Βόλου)
Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας (Νέας Ιωνίας Βόλου)
IBC – Ερμής Σχηματαρίου (ΝΕΟ Ιωαννίνων)
Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων (ΔΑΚ Σιάτιστας)
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (όλα τα παιχνίδια στις 17:00)
Πανσερραϊκός – Λεύκιππος Ξάνθης (ΔΑΚ Σερρών)
Ευκαρπία – ΓΑΣ Κομοτηνή (ΔΑΚ Νέας Ευκαρπίας)
ΚΑΟΧ – Ερμής Λαγκαδά (Νέων Μουδανιών)
Γέφυρα – Αίας Ευόσμου (Γέφυρας)
Πολύγυρος – ΧΑΝΘ (10/11)
Αρετσού – ΜΕΝΤ (17/11)
Οι βαθμολογίες:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
1. Εσπερος 2-0 (174-163) 4
————————————————
2. ΚΑΟ Κορίνθου 2-0 (150-142) 4
3. Αχαγιά ’82 2-0 (136-130) 4
4. Φανάρια Νάξου 1-1 (157-143) 3
5. ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ 1-1 (170-166) 3
6. Παπάγος 1-1 (154-152) 3
7. Αργοναύτης 1-1 (152-153) 3
8. Εθνικός 1-1 (139-143) 3
9. ΑΕΝΚ 1-1 (140-142) 3
10. Ένωση Ιλίου 0-2 (131-137) 2
——————————————–
11. Πεντέλη 0-2 (131-150) 2
12. ΝΕΟΛ 0-1 (74-80) 1
13. Πανελευσινιακός 0-1 (74-81) 1
Β΄ΌΜΙΛΟΣ
1. ΝΕ Μεγαρίδας 2-0 (151-129) 4
————————————
2. Αιγάλεω 2-0 (162-147) 4
3. Πρωτέας Βούλας 1-1 (127-119) 3
4. Πανιώνιος 1-1 (156-149) 3
5. Μελίσσια 1-1 (141-139) 3
6. ΕΦΑΟΖ 1-1 (152-151) 3
7. Δούκας 1-1 (159-158) 3
8. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 1-1 (124-129) 3
9. Παλαιό Φάληρο 1-1 (121-133) 3
10. ΟΦΗ 1-1 (125-141) 3
———————————————-
11. Αρης Νίκαιας 1-0 (88-86) 2
12. ΑΟΚ Χανιά 0-2 (164-170) 2
13. Μανδραϊκός 0-2 (124-138) 2
14. Ηλυσιακός 0-1 (64-69) 1
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
1. Ερμής Σχηματαρίου 2-0 (165-113) 4
————————————————–
2. Αίολος-Γόμφοι 2-0 (158-107) 4
3. Ικαροι Τρικάλων 2-0 (149-121) 4
4. IBC 1-1 (144-136) 3
5. Νίκη Βόλου 1-1 (132-127) 3
6. Δόξα Λευκάδας 1-1 (110-113) 3
7. Τιτάνες Παλαμά 1-1 (144-153) 3
8. Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1 (105-139) 3
9. Εσπερος Λαμίας 1-0 (86-63) 2
10. Πρωτέας Γρεβενών 0-2 (136-160) 2
—————————————————
11. ΑΓΣΙ 0-2 (106-138) 2
12. Μελίκη 0-2 (122-180) 2
13. Ολυμπιακός Βόλου 0-1 (49-56) 1
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ
1. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 2-1 (201-171) 5
—————————————————–
2. Γέφυρα 2-1 (228-200) 5
3. ΧΑΝΘ 2-1 (196-181) 5
4. Ερμής Λαγκαδά 2-1 (208-206) 5
5. Αίας Ευόσμου 2-0 (173-127) 4
6. Μακεδονικός 2-0 (140-121) 4
7. Πανσερραϊκός 1-2 (185-187) 4
8. Ευκαρπία 1-1 (146-138) 3
9. ΜΕΝΤ 1-1 (127-124) 3
———————————
10. Πολύγυρος 1-1 (112-114) 3
11. Λεύκιππος Ξάνθης 1-1 (159-165) 3
12. ΓΑΣ Κομοτηνή 0-3 (163-228) 3
13. ΚΑΟΧ 0-2 (114-148) 2
14. Αρετσού 0-2 (120-162) 2