Με μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση, ο Φίλιππος Βέροιας είναι ο θριαμβευτής του 3ου Τουρνουά Μπάσκετ “Δημήτρης Γκίμας”.

Αντίπαλος του Φίλιππου στον Μεγάλο Τελικό της διοργάνωσης ήταν ο ΜΓΣ Γέφυρας, ο οποίος κατάφερε να αντισταθεί για κάτι παραπάνω από μια περίοδο στην ομάδα του Ευθύμη Κοθρά.

Ήδη από το 2ο δεκάλεπτο, ο Φίλιππος Βέροιας είχε αγγίξει τη διψήφια διαφορά, την οποία τελικά εδραίωσε καθ’ όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση με +19 πόντους και το τελικό σκορ στο 74-55.

Πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή.

Τις απονομές πραγματοποίησε ο κ. Μιχάλης Τζαφερόπουλος, εκπροσωπώντας το ΚΑΠΑ Δήμου Βέροιας, το οποίο ήταν για ακόμη μια φορά στο πλευρό μας!

Το φύλλο αγώνα

Φίλιππος Βέροιας (ΚΟΘΡΑΣ): ΜΕΛΑΔΙΑΝΟΣ 10 (2), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 11 (3), ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ 17 (2), ΛΑΖΑΡΗΣ 7, ΚΑΤΖΟΣ 13, ΜΠΕΝΑΣ 12 (1), ΠΟΛΥΜΕΝΗΣ, ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ.