Μετά από σωρεία τρομερών περιστάσεων που έλαβαν χώρα από την περίοδο του Πάσχα, ο ΑΟ Δάφνης κατάφερε εν τέλει να κερδίσει τον Ίκαρο Καλλιθέας με 73-72 στο -πολλαπλώς- εξ αναβολής παιχνίδι για την τελευταία αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής -κάτι που σημαίνει ότι θα είναι αυτός που θα συμμετάσχει στα μπαράζ κατάταξης του Νότου της λίγκας κόντρα σε Διαγόρα Ρόδου και Πεύκη!

Υπενθυμίζουμε φυσικά πως μετά από την νικηφόρα ένσταση των νικητών σχετικά με την τελευταία φάση του αγώνα που είχε στείλει προς ενός μήνα το ματς στην παράταση -εκεί όπου ο Ίκαρος κατάφερε εν τέλει να κερδίσει- και τη δικαίωση στο δευτεροβάθμιο της ΕΟΚ, η Ομοσπονδία είχε ορίσει πως το ματς θα επαναληφθεί με 2.2 δευτερόλεπτα στο ρολόι, το σκορ στο 73-72 υπέρ των φιλοξενούμενων και τη μπάλα στην κατοχή τους.

Σήμερα λοιπόν (18/5) δεν άλλαξε τίποτα ριζικά στην εναλλαγή του σκορ, με την ιστορική Δάφνη να τερματίζει στη 2η θέση του γκρουπ της πάνω από Ίκαρο και ΒΑΟΛ και να συμμετέχει στους αγώνες που ίσως και να τη φέρουν στη Β’ Εθνική τη νέα σεζόν υπό προϋποθέσεις.