Με δύο παιχνίδια να ξεκινούν νωρίς (12:00) ανοίγει η αυλαία στην Γ΄Εθνική.
Στον 3ο όμιλο και για την 3η στροφή, η Μύκονος δοκιμάζεται στην έδρα του Ποσειδώνα Λουτρακίου, ενώ η ΑΕ Δικαίου αντιμετωπίζει την Ερμιονίδα στην Ερμιόνη.
Στους άλλους 5 ομίλους θα διεξαχθεί η 2η αγωνιστική και τα αμφίρροπα ματς δεν απουσιάζουν από το πρόγραμμα.
Το πρόγραμμα στους 6 ομίλους:
1ος όμιλος
Αίολος Αγυιάς- Διαγόρας Ρόδου (13:00, Αλεξιώτισσας)
Σφήκα Αμαλιάδας- Εργοτέλης (13:00, Αμαλιάδας)
ΣΔΥ Τρίπολης- Δίων Κυπαρισσίας (17:00, ΔΑΚ Τρίπολης)
Καλαμάτα- Γλαύκος (17:00, Τέντας)
Ήφαιστος/Αχιλλέας- Παναχαϊκή (17:00, Αιγίου)
2ος όμιλος
Βούρειος-Τελεθριακός (15:00, Χίου)
Δάφνη-ΦΟ Βροντάδου (15:00, «Μ.Μουρούτσος)
Πικέρμι-Παπάδος Γέρας (15:30, Διώνης)
Μίλωνας-Πορφύρας (17:00, Α΄Κροίσος ΠΕΡΣ.)
Κορωπί-Ίκαρος Καλλιθέας (17:00, «Γ.Παπασιδέρης»)
3ος όμιλος
Ποσειδώνας Λουτρακίου – ΑΟ Μυκόνου (12:00, «Γ.Γαλανόπουλος»)
ΑΟ Ερμιονίδας -ΑΕ Δικαιού (12:00, Ερμιόνης)
Πέρα – ΚΑΠ (17:00, Βυζαντινό)
Πεύκη – Τήρων Αγ. Θεοδώρων (17:00, Β΄Πεύκης)
Ελευθερία Μοσχάτου – Νίκη Αμαρουσίου (17:00, Α΄Μοσχάτου)
4ος όμιλος (όλα τα ματς στις 17:00)
Αμπελώνας-ΑΟ Τρίκαλα (Αμπελώνα)
Αχέρων Καναλακίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων (ΔΑΚ Καναλακίου)
ΓΣ Αλμυρού-ΓΣ Σοφάδων (Αλμυρού)
Νίκαια Λάρισας-ΓΣ Αγριάς («Ι.Πατάκης»)
ΓΕ Αγρινίου-Αναγέννηση Λαμίας (Κλειστό Γυμν. Αερογέφυρας)
5ος όμιλος
ΑΣ Καστοριάς-Γαλάζιοι (17:00, Καστοριάς)
Ικαροι Γιαννιτσών-ΔΕΚΑ (17:00, «Έλλη Μυστακίδου»)
ΦΟ Αριδαίας-Ανατόλια (17:00, ΔΑΚ Αριδαίας)
Αριστοτέλης Φλώρινας-ΑΟΚ Βέροιας (19:00, ΔΑΚ Φλώρινας)
Αετοί Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης (19:15, «Δ.Βικέλας»)
6ος όμιλος
ΑΟ Γαλάτιστας-ΒΑΟ (15:00, Πολύγυρου)
Ελπίδα Αμπελοκήπων-Αρίων Ξάνθης (17:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων)
Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς (17:00, «Χ.Χριστοδουλ.»)
Ιωνικός Ιωνίας-ΚΑΟ Δράμας (17:00, Ιωνίας)
Σταυρούπολη-Ζέφυρος (17:00, «Λάζαρος Παπαδόπουλος»)
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:
1ος όμιλος
1. Διαγόρας 1-0
2. Εργοτέλης 1-0
3. Καλαμάτα 1-0
4. Αίολος 1-0
5. Αμαλιάδα 1-0
6. Γλαύκος 0-1
7. Δίων 0-1
8. Παναχαϊκή 0-1
9. Δρομείς 0-1
10. Ήφαιστος 0-1
2ος όμιλος
1. Τελεθριακός 1-0
2. Μίλων 1-0
3. Δάφνη 1-0
4. ΒΑΟΛ 1-0
5. Παπάδος Γέρας 1-0
6. Κορωπί 0-1
7. ΦΟ Βροντάδου 0-1
8. ΑΟΦ Πορφύρας 0-1
9. Ίκαρος 0-1
10. Πικέρμι 0-1
3ος όμιλος
1. Μύκονος 2-0
2. ΑΟ Πεύκης 2-0
3. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 1-0
4. ΑΕ Δικαίου 1-1
5. ΑΟΚ Χαλάνδρι 1-1
6. ΚΑΠ 1-1
7. Ελευθερία Μοσχάτου 1-1
8. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 0-1
9. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 0-2
10. ΑΟ Ερμιονίδας 0-2
4ος όμιλος
1. ΓΣ Αγριάς 2
2. ΑΟ Τρίκαλα 2
3. Αμπελώνας 2
4. ΓΣ Σοφάδων 2
5. Σπάρτακος Ιωαννίνων 2
6. ΓΣ Αλμυρού 1
7. Νίκαια Λάρισας 1
8. Αναγέννηση Λαμίας 1
9. Αχέρων Καναλακίου 1
10. ΓΕ Αγρινίου 1
5ος όμιλος
1) ΔΕΚΑ 2 85-58 27
2) Αετοί Βέροιας 2 81-64 17
3) Ανατόλια 2 76-66 10
4) Αρισττέλης Φλώρινας 2 67-61 6
5) ΑΟΚ Βέροιας 2 69-67 2
6) ΦΟ Αριδαίας 1 67-69 -2
7) Ναύαρχος Βότσης 1 61-67 -6
8) Ικαροι Γιαννιτσών 1 66-76 -10
9) Γαλάζιοι 1 64-81 -17
10) ΑΣ Καστοριάς 1 58-85 -27
6ος όμιλος
1) ΚΑΟ Δράμας 2 88-46 42
2) Ασπίδα Ξάνθης 2 61-35 26
3) Απόλλων Καλαμαριάς 2 64-41 23
4) Ιωνικός Ιωνίας 2 63-52 11
5) Σταυρούπολη 2 69-63 6
6) Αρίων Ξάνθης 1 63-69 -6
7) ΒΑΟ 1 52-63 -11
8) ΑΟ Γαλάτιστας 1 41-64 -23
9) ) Ζέφυρος 1 35-61 -26
10) Ελπίδα Αμπελοκήπων 1 46-88 -42