Στην Καλαμάτα ο Οίακας κατάφερε να πάρει εύκολη νίκη, με την ομάδα του Ναυπλίου να επικρατεί με σκορ 65-44, κόντρα στην ομώνυμη ομάδα της πόλης. Οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο κινήθηκαν σε ρηχά νερά όσο αφορά την επίθεση τους, ολοκληρώνοντας την περίοδο με σκορ 13-9, ενώ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 25-18. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αύξησαν ρυθμούς, αποκτώντας μία διαφορά που τους έδωσε στο τέλος τη νίκη με σκορ 65-44. Ο Οίακας παρέμεινε στην κορυφή με ρεκόρ 12-2, ενώ από την άλλη η Καλαμάτα βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η Αχαγιά πέτυχε μία από τις σημαντικότερες νίκες τις ιστορίας της, καταφέρνοντας να αποδράσει από την έδρα των Μελισσίων με το υπέρ της σκορ 73-64. Η Αχαγιά ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, καταφέρνοντας στο πρώτο δεκάλεπτο να πετύχει 20 πόντους έναντι 9 του αντίπαλου της. Τα Μελίσσια όμως στην συνέχεια κατάφεραν να ισορροπήσουν την κατάσταση, μειώνοντας σταδιακά την διαφορά από την Αχαγιά, με το σκορ ημιχρόνου να είναι το 36-39. Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να ανεβάζουν ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και να φτάνουν στην νίκη. Πλέον οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στον βαθμολογικό πίνακα με ρεκόρ 10-4, όντας μόλις δύο νίκες πίσω από τις τρεις πρωτοπόρες ομάδες του ομίλου (Οίακας, Γλαύκος και Ένωση Ιλίου).