Σε αξ’ αναβολής παιχνίδι για την 7η αγωνιστική του 2ου Ομίλου του Νότου για το Πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής ο Ιπποκράτης Κω νίκησε δύσκολα την Πεντέλη με 75-70 σε ένα πολύ ωραίο ματς.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 18-15, όμως οι παίκτες της Πεντέλης αντέδρασαν και πήραν εκείνοι κεφάλι στο σκορ με 34-30 όταν οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπυλα του ημιχρόνου. Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στους παίκτες του Ιπποκράτη οι οποίοι έπαιξαν εξαιρετικό μπάσκετ και πήραν διαφορά 11 πόντων (54-43). Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο κατάφεραν και συντήρησαν το προβάδισμα τους οι γηπεδούχοι παρά την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 30-34, 54-43, 75-70

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουκουράβας 13(3), Τρύπας 13(3), Πλευράκης, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 9(2), Γκοράτσας 3(1), Χαρίσης 26(1), Χρύσης 9, Χατζηγιακουμής, Χρήστου 2.

Α.Ε. ΠΕΝΤΕΛΗΣ (Χαρτοματσίδης): Κέκης, Μάντζιος, Γρατσιάτος 22(4), Λίτσο 4(1), Αποστολόπουλος 17(2), Πορτελάνος, Καρούζος 3(1), Κωνσταντάκος, Καλογερόπουλος 17(3), Μπιγκός, Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 5.