Ένα πολύ σημαντικό και ταυτόχρονα υπερηχητικό ντέρμπι διεξήχθη χθες στην Καλαμάτα, όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε τον Γλαύκο για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της φετινής Γ’ Εθνικής και μετά από 45 αγωνιστικά λεπτά κατόρθωσε να επικρατήσει με 83-76.

Ωστόσο, πριν οδηγηθεί ο αγώνας στην παράταση, έλαβε χώρα ένα πολύ δραστήριο λεπτό, όπου οι δύο αντίπαλοι πέτυχαν από ένα καλάθι, με τον Περρώτη (13 πόντοι) των γηπεδούχων να ισοφαρίζει και να διαμορφώνει το τελικό σκορ της κανονικής διάρκειας με ανάποδο λέι απ περίπου 45” πριν τη λήξη στο 60-60.

Βέβαια, ο ίδιος παίκτης είχε την ευκαιρία να καθαρίσει την υπόθεση νίκης λίγες στιγμές μετά, όταν μετά από μια τρομερή post up προσποίηση απέτυχε να ευστοχήσει από τα 3 μέτρα με το δεξί hook.