Ο Ναύαρχος Βότσης κατάφερε να είναι εν τέλει η ομάδα που έκοψε πρώτη το νήμα στους αγώνες κατάταξης του Βορρά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να κερδίζει πολύ πιο εύκολα από το αναμενόμενο τον Ιωνικό Ιωνίας με 80-57 στον άτυπο “τελικό” του μίνι αυτού τουρνουά.

Ο αγώνας φαινομενικά έδειχνε να ξεφεύγει ήδη από το πρώτο ημίχρονο, όταν η ομάδα του κόουτς Καραμουσαλίδη κατόρθωσε να τρέξει ένα μεγάλο σερί της τάξης του 17-10 στην 2η περίοδο -το οποίο εξελίχθηκε σε 40-27 μέχρι και το φινάλε της 3ης- και να ξεφύγει ακόμα και με 16 πόντους στο 30ο λεπτό.

Έτσι, ουσιαστικά, το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τον Ναύαρχο Βότση να χαρίζει στον Ιωνικό την πρώτη του ήττα έπειτα από 3 μήνες γεμάτους μόνο με επιτυχίες!

Tα δεκάλεπτα: 19-16, 36-26, 59-43, 80-57

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Δέλλας

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης-Σταυρόπουλος): Παπαδόπουλος 3, Καραγιαννάκης 8, Γκοβεδάρος 3, Δεμερτζής 10, Αποστολίδης 16(1), Σιώπης 18(5), Καναράς 5(1), Αγριόπουλος, Γιαννακίδης 17(3), Ηλιόπουλος.

Ιωνικός Ιωνίας (Παναγιώτου): Παππάς, Σαρακατσάνος 6(1), Αγγελόπουλος 8(1), Παναγιώτου 4, Ματενίδης 4, Λογυρος, Κοτζακιουλαφης, Σκουλαριώτης 16(3), Αντωνιάδης 3(1), Περιστεράκης 5(1), Ζωγράφος 11, Βαϊράμης.