Με εντός έδρας νίκη συνέχισε την πορεία του στον 2ο όμιλο του Νότου της Γ’ Εθνικής ο Άρης Πετρούπολης, ξεπερνώντας το εμπόδιο του Ηλυσιακού με 65-47 στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης από το ξεκίνημα, με την ολοκλήρωση της πρώτης περιόδου να βρίσκει το σκορ στο 20-15 και τον Άρη να κλείνει το πρώτο μέρος στο +9(34-25). Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στην τρίτη περίοδο, όπου με επιμέρους σκορ 17-7 οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά στους 19 πόντους(51-32). Τα τελευταία δέκα λεπτά είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα με το σκορ να διαμορφώνεται τελικά σε 65-47 και τους γηπεδούχους να φτάνουν στην έκτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Παπαγεωργόπουλος με 16 πόντους, με τον Χρονόπουλο να τον ακολουθεί με 14. Από πλευράς ηττημένων, ο Μαλτέζος σημείωσε 18 πόντους.

Στην άλλη αναμέτρηση της ημέρας, ο Πανναξιακός πανηγύρισε την 7η νίκη του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εντός έδρας του ΙπποκράτηΚω με 58-57. Η αναμέτρηση ήταν εξαιρετικά αμφίρροπη με πολλές εναλλαγές, με το σκορ στο ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες με 23-23. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ξεφύγουν με 6 πόντους(55-49) με την ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου, και παρά την αντεπίθεση των φιλοξενουμένων στα τελευταίο δεκάλεπτο, έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα με 58-57, χάρη σε δύο εύστοχες βολές του Χριστόδουλου στα 2.5″ πριν από το τέλος. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Χριστόδουλος με 25 πόντους, με τον Ασημακόπουλο να πετυχαίνει 17 πόντους από πλευράς ηττημένων και τους Σκούφη και Τσατάλα να προσθέτουν από 11.