Για την 9η αγωνιστική του 4ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής ο Αλμυρός πέτυχε μια εμφατική νίκη απέναντι στους Τιτάνες Παλαμά με σκορ 116-82 και διατηρείται αυτή τη στιγμή στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Μάλιστα, η χθεσινή νίκη είχε φαρδιά πλατιά την υπογραφή του Μιχάλη Πολίτη ο οποίος μετέτρεψε τον αγώνα σε παράσταση για ένα ρόλο. Συγκεκριμένα, πέτυχε συνολικά 41 πόντους με 10 τρίποντα. Αξίζει να σημειωθεί πως στο δεύτερο δεκάλεπτο είχε 4 συνεχόμενα τρίποντο θέτωντας τις βάσεις για τη νίκη του Αλμυρού. Έπειτα, στη τρίτη περίοδο είχε αλλα 5 συνεχόμενα δείχοντας πως βρίσκεται σε ένα μεγάλο επιθετικά βράδυ.

Αναμφίβολα λοιπόν, αποτελεί έναν από τους σταθερούς επιθετικούς πόλους της ομάδας του αλλά και γενικότερα της κατηγορίας. Και αυτό γιατί μετράει συνολικά 165 πόντους σε οκτώ αναμετρήσεις. Στοιχείο που ενισχύει ακόμη περισσότερο το βαθμό επιτυχίας του Αλμυρού στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.