Η Δαφνη Αγίου Δημητρίου είχε σε μεγάλη μέρα τις τρεις Αμερικανίδες της και πήρε το χάλκινο μετάλλιο χάριν στη νίκη της επί του Παναθηναϊκού. Οι Μπράουν, Τσίντομ και Τζέιμς πέτυχαν 27, 22 και 18 πόντους αντίστοιχα, με τις αθλήτριες του Παναθηναϊκού να μην μπορούν σε κανέναν βαθμό να τις περιορίσουν.

Στο πρώτο ημίχρονο η Δάφνη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με ένα 10-0 σερί, αλλά η Καλαμπάκου σκόραρε πίσω από τα 6.75 και μείωσε στους πέντε (10-5, 3’). Η Δάφνη απέκτησε ένα μεγάλο προβάδισμα 15 πόντων, έπειτα από το τρίποντο της Μπράουν και το σκορ ημιχρόνου διαμορφώθηκε 48-33. Στο δεύτερο ημίχρονο οι “πράσινες” ξεκίνησαν αποφασιστικά και έκαναν επιμέρους σκορ 17-5, έπειτα από το καλάθι της Εζέτζα (53-50, 24’).

Οι αθλήτριες του “τριφυλλιού” συνέχισαν την αντεπίθεση τους, ισοφάρισαν σε 60-60 (32’) όμως στη συνέχεια οι παίκτριες του έχασαν τη συγκέντρωση τους. Η Δάφνη εκμεταλλεύτηκε αυτό το γεγονός, κράτησε τον Παναθηναϊκό δίχως σκορ για παραπάνω από τέσσερα λεπτά και με πρωταγωνίστρια την Τζέιμς έκανε ένα σερί 12-0 (72-60, 36’). Η ομάδα της Δάφνης έβαλε με αυτόν τον τρόπο τα θεμέλια για την επικράτηση της και τα κατάφερε, νίκησε με 78-64 τον Παναθηναϊκό και κατέλαβε την τρίτη θέση στο φάιναλ φορ του Κυπέλλου Γυναικών.

Διαιτητές: Κάρδαρης-Κωνσταντινίδου-Καρανικόλα Αλ.

Δεκάλεπτα: 27-13, 48-33, 58-58, 78-64

Δάφνη Αγ. Δημητρίου: (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 9, Σουλτάνη 2 Γούναρη, Τσίντομ 22, Μπράουν 27, Τζέιμς 18, Τετενέ

Παναθηναϊκός: (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή, Μούλη 11, Κοιλιά Π. 2, Καλαμπάκου 18, Αρβανίτη 2, Σλούκα 15, Εζέτζα 16, Ακριβού