Το 1ο τουρνουά Μετεώρων κατέκτησαν τα Φάρσαλα που επιβλήθηκαν στον τελικό με σκορ 65-55 επί του Φιλίππου Βέροιας. Το σύνολο του Δημήτρη Γκίμα μπορεί να προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκορ 39-30, όμως τα Φάρσαλα, πραγματοποιώντας ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.

Δεκάλεπτα: 17-25, 30-39, 48-46, 65-55

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας.

Φάρσαλα (Φόρος-Ρίζος):Χαιρετίδης 7(1),  Λεπενιώτης 13(2), Λιούπης  , Αναγγνωστόπουλος Χ. 7(1), Τοπουζίδης 11(2), Τσιώγκας 5(1),  Συνετός 7, Λούτας 1,  Δέσπος 1,  Φαρμάκης ,  Γκιουλέκας .

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Πλατσιώτης) : Παπαδόπουλος 1, Τσεσμετζίδης, , Ποταμόπουλος , Σισμάνης 9, Πονόπουλος ,  Τσιακλάγκανος 4, Βαλλιος 5(1), Κοθράς , Καβαργύρης 4,   Παραπούρας 13(2),  Καντάρκος 2.

Την τρίτη θέση του τουρνουά κατέκτησαν οι Ίκαροι Τρικάλων καθώς επιβλήθηκαν στον μικρό τελικό επί του Α.Ο. Καλαμπάκας με σκορ 78-71 στην παράταση. Οι δύο ομάδες βρισκόντουσαν συνέχεια κοντά στο σκορ και ολοκλήρωσαν την κανονική περίοδο του αγώνα ισόπαλες με σκορ 66-66. Στην παράταση η ομάδα των Τρικάλων μπήκε καλύτερα και κατέκτησε την τρίτη θέση.

Δεκάλεπτα: 20-11, 31-28, 52-47, 66-66 κ.α., 71-78 παρ.

Διαιτητές: Ξέρας – Καρακώστας

A.O. Kαλαμπάκας (Κώστας Σδράκας) Μασάδης13(1), Μπαλωμένος, Ούτος , Σπανός 7(1), Γαιτανίδης 10(2), Σούλκο, Παουελάνου 2, Κιουρτσίδης 4, Τσιλούλης 8(2), Γκαντιάς 7,   Παπακώστας 20(1).

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης-Mπατατόλης): Κολότσιος Α. 5(1), Βλάχος 12(2), Κολότσιος Β. 2, Αργύρης 14(3), Χατζής 5, Τζορμπατζάκης , Ντούρβας 2, Τζοβάρας , Μούμογλου 7, Μέξης 6, Φούντας Γ. 25(1), Μπαρμπαρούσης .