Με τις άνετες νίκες των Ηρακλή Κοζάνης (Α’ όμιλος), Νικόπολης (Β’ όμιλος) και Άμιλλας Τρίπολης εκκίνησε η πρεμιέρα του φετινού Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων, το οποίο διοργανώνεται φέτος σε Αλεξανδρούπολη, Χαλκίδα, Ηράκλειο, Τρίπολη και Αθήνα.
Αναλυτικά:
Α΄ Όμιλος (Αλεξανδρούπολη)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παρασκευή 13/5
Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ηρακλής Κοζάνης 27-71
Ολυμπιάδα Αλ.-Πιερικός Αρχέλαος 56-30
Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:
Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ηρακλής Κοζάνης 27-71
Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 4-23, 11-39, 23-53, 27-71
Ξέρξης Ν. Ρόδων (Κιακιλίδης): Ταλέα 4, Κολοκυθά 13(1), Χατζηλίδου 4, Κιακιλίδου Σ., Χαδαλή, Καραμπατάκη 2, Καμπλιέ 2, Κιακιλίδου Στ. 2
Ηρακλής Κοζάνης (Τοπάλης): Καρατζιούλα 4, Παπαζήση 5, Ζηντζιόβα 4, Σταμκοπούλου 4, Μελά 1, Γκούμα 16, Καραπάτσιου, Παρασκευά 11, Αντωνοπούλου 7, Μαυρίδου, Μηλωνά 8, Τοπάλη 13.
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Πιερικός Αρχέλαος 56-30
Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β
Δεκάλεπτα: 15-8, 31-14, 42-23, 56-30
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Γιαβριδης): Χονδρού 12(2), Χιδεκίδου, Τσελιπιώτη 17, Καράμπελα 15, Οζεν 4, Βραχιόλογλου 4, Καραβούζη, Χρηστίδη 4, Πασναγίδου, Καραφυλλιδη
Πιερικός Αρχέλαος (Ζουγκουρίδου): Στράτου 2, Γελαστοπούλου 5, Σιμενίδου, Ζαμάνη 11, Πιπερίδου, Γιοβανοπούλου, Κιολέογλου 9(1), Σωπιάδου 2, Τσακίρη, Σφήκα, Παντζιαλά, Σισμανίδου 1.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 14/5
16.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Ν. Ρόδων ο Ξέρξης
18.30 Ηρακλής Κοζάνης-Ολυμπιάδα
Κυριακή 15/5
11.00 ΑΣ Ν. Ρόδων ο Ξέρξης-Ολυμπιάδα Αλ.
13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής Κοζάνης
Β’ Όμιλος (Χαλκίδα, Γήπ. Βασιλικού)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παρασκευή 13/5
ΑΟ Έξω Παναγίτσας-Νικόπολη Πρ. 37-55
Αίολος Μυτ.-Ολυμπιακός Β. 25-61
Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:
ΑΟ Έξω Παναγίτσας-Νικόπολη Πρ. 37-55
Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 14-9, 20-25, 31-46, 37-55
ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Σπυροπούλου): Δούκα, Ρωμανού, Μουργιά 2, Χουλιαρά Αικ. 6, Ανδρούτσου, Φραντζέσκου, Σαμαντά 9, Μήτρογλου, Ροποτού 2, Μουρατίδη 8 (2), Μαδαρού 4, Χουλιαρά Δ. 6 (1)
Νικόπολη Πρέβεζας (Αντύπας-Σταμάτη): Μπάμπη 5 (1), Ρεμέντζα, Λιάλιου 17 (1), Κωστή 16, Σουλιώτη, Ντάτσα-Μαστρογιάννη, Γκοράτσα, Παππά 2, Μπάκα, Φλώρα-Καχριμάνη, Μικρούλη 15 (1), Τούση.
Αίολος Μυτιλήνης-Ολυμπιακός Βόλου 25-61
Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 2-14, 11-38, 20-59, 25-61
Αίολος Μυτιλήνης ( Γιαννίκος): Ισμιρλιάν, Αργυρού Α, Τιτίκη, Γιαννίκου 3(1), Συνοδινού 5, Καραβατάκη 9, Λιαδάκη, Ντούνια, Χατζηχρυσάφη 4, Αργυρού Ε. 4
Ολυμπιακός Βόλου (Παπαθανασίου-Δέρβος): Ράπτη, Πολύζου Α., Δραγατζίκη, Κωστοπούλου, Νιφόρου, Σιουμουρέκη 13, Λογοδότη 12, Καραστάθη 6, Κοτοπούλη 12, Δαλιάμαγκα 6, Φούτρα 6, Πολύζου Κ. 6
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 14/5
16.00 Ολυμπιακός Β.-ΑΟ Έξω Παναγίτσας.
18.30 Νικόπολη Πρ.-Αίολος Μυτ..
Κυριακή 15/5
12.00 ΑΕ Έξω Παναγίτσας-Αίολος Μυτ. Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης
14.30 Ολυμπιακός Β.-Νικόπολη Πρ. Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης
Γ’ Όμιλος (Τρίπολη)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παρασκευή 13 Μαϊου
Άμιλλα Τρίπολης-Ερμιονίδα 84-28
Βούρειος-Προμηθέας 2014 45-88
Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:
Άμιλλα Τρίπολης-Ερμιονίδα 84-28
Διαιτητές Ρίζος-Μπακετέα
Δεκάλεπτα 31-2, 14-8, 24-12, 15-6
Άμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς): Μάγκλαρη 3, Αρχοντάκου 2, Στιβακτάκη, Μιχάλου 11(1), Πολυχρονοπούλου 5, Ι.Μάγκλαρη 11(1), Κοκκώνη 6, Παναγιωτοπούλου 20(2), Βυτόγιαννη 7(1), Κοράκη 2, Παπαζαφειροπούλου 7(1), Κωνσταντινέα 10
Ερμιονίδα: Ζαβαλάρη, Ηλία 2, Κρητικού 6, Σάββα 4, Ι. Κωνσταντίνου 10, Κωνσταντίνου, Πραχαλία, Κοτσώνη 4, Ζώτος 2, Τσέλα
Βούρειος-Προμηθέας 2014 45-88
Διαιτητές: Ρίζος-Μπακετέα
Δεκάλεπτα: 8-21, 11-26, 16-23, 10-18
Βούρειος: Οικονόμου 14, Πατεράκη 2, Πρέλια 3, Τακτικού 4, Νεαμονίτη 2, Βαβακά 6(1), Μ. Πατεράκη, Αμέντα, Πατάπη 6, Πολυχρόνη, Τσιμπούκα 2, Χαβιάρα 6
Προμηθέας 2014 (Νάκης): Λιάπη 3, Γιαννακοπούλου 10, Κατσαντώνη 25, Σαρρή 17, Αναστασοπούλου 2, Παπαδοπούλου 18, Αθανασοπούλου 2, Στεφανάτου 11
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 14 Μαϊου
16.00 Προμηθέας 2014-Άμιλλα 2000
18.30 Ερμιονίδα-Βούρειος
Κυριακή 15 Μαϊου
10.30 Άμιλλα 2000-Βούρειος
13.00 Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα
Δ’ Όμιλος (Ηράκλειο, Λίντο)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παρασκευή 13/5
Άνδρος-Ανδρογέα 22-81
Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:
Άνδρος-Ανδρογέα 22-81
Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 8-25, 7-23, 2-18, 5-15
Άνδρος (Μουστάκας): Λεμπέση, Πέτσα 8, Λεμπέση Κ. 5, Εσάι, Νασοπούλου 1, Χέλμη, Φύριου, Σπυροπούλου, Λανς 6, Ζαχαρώδη 2, Γκουμένη, Φούντα
Ανδρογέα (Σηφομιχελάκης): Καζάκη 19, Γαλανάκη, Κοσμαδάκη, Γιαπιτζόγλου 11, Ψάρρα 4, Σταματάκη 3, Τζανετή `1, Χαλέπρου 3, Μηνάρα 13, Τζαγκαράκη 10, Βαρδαβά 6
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 14/5
17.00 Ανδρογέα-Ηρακλής 2000 Κω
Κυριακή 15/5
14.30 Άνδρος-Ηρακλής 2000 Κω
Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Μελίσσια)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παρασκευή 13/5
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιάσων Κολωνού 50-39
Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιάσων Κολωνού 50-39
Διαιτητές: Λαζόγκα-Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 11-18, 26-27, 36-34, 50-39
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ανδρεοπούλου): Σεγούρα 26, Τσιρογιώργη, Ανδρέου 3, Κατσούλη Δ. 8, Κατσούλη Ε., Καλλιπολίτη, Παπακώστα 5, Δελημήτρου 5, Ζαφείρη 3
Ιάσων Κολωνού (Συριοπούλου): Καραγρηγορίου 2, Κυριακούδη 9, Βελέντζα 12, Λερή 11, Ιντζόγλου, Λιντζέρη 5, Δαμίγου
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 14/5
17.00 Ιάσων Κολωνού-Άρης
Κυριακή 15/5
13.00 Άρης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου