Αγυιά-ΕΑΠ 86-93

Σε μία αναμέτρηση που τα είχε όλα η ΕΑΠ ανέτρεψε το 2-0 της σειράς και με τρεις συνεχόμενες νίκες προκρίθηκε στα ημιτελικά του πρωταθλήματος όπου θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Τέμενης. Το παιχνίδι στο κλειστό της Αγυιάς ήταν επεισοδιακό καθώς οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν την δεύτερη παράταση για να αποδράσουν με το διπλό.

Μάλιστα, προς το τέλος της κανονικής διάρκειας (κι ενώ η ΕΑΠ προηγείτο με 78-74) υπήρξε ρίψη αντικειμένων με αποτέλεσμα οι διαιτητές της αναμέτρησης να ζητήσουν την άμεση εκκένωση του γηπέδου.

Εν τέλει, η ΕΑΠ με πρωταγωνιστή τον Βαμβουκάκη κατάφερε να κάνει το 3-2 στη σειρά και να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Κεραυνός Αιγίου-ΕΑ Παραλίας 53-62

Break με το καλημέρα σε μια δύσκολη έδρα για την ομάδα της ΕΑ Παραλίας. Οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 21-10 στη τρίτη περίοδο κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα και να κάνουν το 2-1 στην πρώτη ημιτελική σειρά.