Μίλων/Ίκαρος Καλλιθέας-Πανιώνιος 70-61

Το εισιτήριο για το τελικό πανηγύρισε ο Μίλωνας/Ίκαρος Καλλιθέας που επιβλήθηκε απέναντι στον Πανιώνιο. Οι τυπικά γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά με αποτέλεσμα να μη χάσουν τον έλεγχο μέχρι και το τέλος. Μάλιστα, στη τρίτη περίοδο η διαφορά έφτασε και στο +16 (66-50).

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Τσιπιράκης με 21 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων διακρίθηκε ο Λυκογιάννης με 18.

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 41-31, 66-50, 70-61.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

ΚΑΟΧ Πευκοχωρίου-ΧΑΝΘ 53-69

Στο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ με τη ΧΑΝΘ να έχει ωστόσο το πρώτο λόγο (34-39, 22′). Στο δεύτερο μέρος όμως με ένα εντυπωσιακό επιμέρους 22-6 οι παίκτες της ΧΑΝΘ προηγήθηκαν με +16 (40-56). Η ομάδα του Πευκοχωρίου δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να πάρουν μια εύκολη νίκη.

Μεγάλο παιχνίδι έκανε ο Χιτικούδης με 32 πόντους και 10 ριμπάουντ ενώ από πλευράς ηττημένων διασώθηκε ο Γκιουζελίδης με 15.

Τα δεκάλεπτα: 23-17, 34-34, 40-56, 53-69.