Πλούσια σήμερα η δράση για τη Β’ Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος – ΔΑΚ Κοζάνης

7/4
Ηρακλής Κοζάνης-Ζαφειράκης Νάουσας 57-74
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-ΑΕ Σέρρες 61-94

8/4
ΑΕ Σέρρες-Ηρακλής Κοζάνης 68-79
Ζαφειράκης Νάουσας-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 83-39

Αναλυτικά ο αγώνας

ΑΕ Σέρρες-Ηρακλής Κοζάνης 68-79

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Κούρογλου

Δεκάλεπτα: 15-22, 26-44, 54-65, 68-79

ΑΕ Σέρρες (Γκαβανόζης): Μπαναβάς 10, Λάτσιος, Γρουνής 6(2), Σαρρής 7(1), Καραπέπερας 7, Θεοφανίδης 2, Ελέζιο, Χατζόπουλος 16(2), Ντωνές 12(1), Πεχλιβανίδης 8.

Ηρακλής Κοζάνης (Καραλίβανος): Αργυρόπουλος 14(1), Καραγιάννης 7, Τσάτας, Τοπάλης 38(2), Βαργιάμης 10, Τσέπουρας, Στιάπης 10(2), Φαρμάκης.

Zαφειράκης Νάουσας-ΚΑΟΧ Ευρώπη 83-39
Διαιτητές: Δκταπανίδης-Φόρογλου
Δεκάλεπτα: 26-9, 38-19, 71-27, 83-39
Ζαφειράκης Νάουσας (Μυλωνάς): Κολτσιάκης 12(2), Μίσκος, Πουρλίδας Β. 24(4),  Σμέρνος Δ., Καφετζής 8(2), Σμέρνος Β., Τσίλης 15(1), Πουρλίδας Δ., Παπαπέσιος 6(2), Δημάκας 4, Μπιλιούρης Δ. 10, Μπιλιούρης Α. 5(1).
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος Α. 8, Λάσκαρης, Σαββίδης, Πούλος 6, Ματζίνος 2, Ζήσης 8, Γιαννόπουλος, Τύπος 4, Σακκοράφας, Μπαξεβάνογλου 6, Μαυρίδης, Ελευθερούδης 5(1).

9/4
12.00 Ηρακλής Κοζάνης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87
14.00 ΑΕ Σέρρες-Ζαφειράκης Νάουσας

2ος Όμιλος – Νέο ΚΓ Ιωαννίνων

7/4
ΣΚ Ιωάννινα-Κεραυνός Λάρισας 65-90

8/4
Κεραυνός Λάρισας-Πρωτέας Σχηματαρίου 75-52

Αναλυτικά ο αγώνας

Ν. Κεραυνός Λάρισας-Πρωτέας Σχηματαρίου 75-62
Διαιτητές: Κάννης-Πλιάκος
Δεκάλεπτα: 21-20, 40-33, 57-50, 75-62
Ν. Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Ζαχαρέλης): Πολιτόπουλος 17, Αργυρούλης 14(1), Αντωνόπουλος 4, Πάσχος 9(1), Μηνάς, Γιακούλας 25(1),  Ευθυμίου, Σιμόπουλος 6(1), Πανάγος, Τσουκαλέλης,  Παπαϊωάννου, Δρυστέλλας.
Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής): Χαλάτσης 15(1), Μπέτα 2, Σολομονίδης, Σεφέρης, Τυφαρίκης, Χαντζής 11, Τσιώλης 3, Λειβαδίτης 27(5), Παπαγεωργίου, Αρβανίτης 4, Φαφούτης,  Σινγκ.

Η βαθμολογία
Ν. Κεραυνός Λάρισας  4
Πρωτέας Σχηματαρίου 1
ΣΚ Ιωάννινα 1

9/4
14.00 Πρωτέας Σχηματαρίου-ΣΚ Ιωάννινα

3ος Όμιλος – Προμηθέα

7/4
Ολύμπια Αργολίδας-Προμηθέας Π. 62-86

4ος Όμιλος –  Μίκρας Α’

7/4
ΠΑΟΚ-Περιστέρι 70-73

8/4
Περιστέρι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 86-54

Περιστέρι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 86-54
Διαιτητές: Τσάνταλη-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-10, 45-29, 66-43, 86-54
Περιστέρι (Παπαμάρκος-Δελή): Μπέμπελος 4, Παπαδάτος 13(2), Ντίπτσης 8(2), Πολίτης 3, Μαραγκουδάκης 24(4), Πασχάλης 5(1), Παγώνης 7(1), Κολοβός 2, Καμπερίδης 8, Παλληκαράς 4, Αλεξάκης 7(2), Σφακιανάκης 1.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ντόρβας): Λυσάνδρου 2, Μποζγανάς, Σφούνος 17(2), Ιακώβου, Μαρτζούκος 13(2), Δεληδημήτρης 1, Ντόρβας 6(1), Σκρέμπος, Ροζάκης 6, Δεδες 5(1), Σουλιμιώτης 4. Η βαθμολογία Περιστέρι 4 ΠΑΟΚ 1 Κρόνος Αγίου Δημητρίου 1

9/4
13.30 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΠΑΟΚ

5ος και 6ος Όμιλος – Μετς

10/4
14.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-Βούρειος ΑΟΛ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1ος Όμιλος – Αλεξανδρούπολη

7/4
ΑΓΕ Πιερίας-Ηρακλής Κοζάνης 52-63
ΣΚ Ιερισσός-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 43-85

8/4
Ηρακλής Κοζάνης-Ιερισσός 90-36
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-ΑΓΕ Πιερίας 68-52

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηρακλής Κοζάνης-Ιερισσός 90-36
Διαιτητές: Μιχέλη Ευ.-Σκρίνος
Δεκάλεπτα: 23-8, 48-11, 72-24, 90-36
Ηρακλής Κοζάνης (Τοπάλης): Ντόνα 5, Σακίτα 4, Ζηντζίοβα Μ. 7(1), Σαρρή 6, Γεωργάκα, Γκούμα 5(1), Παπαζήση-Ιωνα 7, Παρασκευά 6, Ζηντζίοβα Δ. 4, Μυλωνά 7, Παπαδοπούλου 25, Τοπάλη 14.
Ιερισσός (Καμπάνη): Παπαθεολόγη, Αργαλειού 8, Φουντούκη 2, Γκιούρα 13, Παναγιωτίδου 2, Γεράκη, Βελλέντζα 2, Βαρρβαρέσου, Σπίνερ 6, Καμπάνη 3, Πούλιου, Βεργίνη.

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-ΑΓΕ Πιερίας 68-52
Διαιτητές: Ντόντης-Φωκά
Δεκάλεπτα: 17-9, 34-30,, 47-40, 68-52
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Γιαβρίδης): Χόνδρου Ε. 19(2), Χόνδρου Δ. 4, Χρηστίδη Τσελιπιώρη 3, Χόνδρου Α. 12, Καράμπελα, Οζεν 21(2), Βραχιόλογλου 2, Πατσιαλή, Γραμμενίδου 7(1), Τάκου, Πασναγίδου.
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος-Αθανασιάδης): Στεφανίδου 15(5), Ζήκα, Κουρτέση 5(1), Τσενεκίδου, Σωτηρίου, Παπουτσίδου, Ράπτη 2, Νατσιοπούλου, Δόβα 11, Τσιαλιαμάνη 19, Τσέλιου.

Η βαθμολογία
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 4
Ηρακλής Κοζάνης 4
ΑΓΕ Πιερίας 2
Ιερισσός 2

9/4
11.00 ΑΓΕ Πιερίας-Ιερισσός
13.00 Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Ηρακλής Κοζάνης

2ος Όμιλος – Ν. Ιωνίας Βόλου

7/4
Ολυμπιακός Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας 74-49

8/4
Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΑΣ Άμφισσας 59-57

Νικόπολη Πρέβεζας  –  ΓΑΣ Άμφισσας 59-57
Διαιτητές: Γεωργουσόπουλος, Κοντοστάθης
Δεκάλεπτα: 22-13, 36-22, 47-39, 59-57
Νικόπολη Πρέβεζας (Αντύπας – Σταμάτη): Μπάμπη 22, Ρεμεντζά, Λιάλιου 17(2), Κωστή 4, Σουλιώτη, Ντάτσα, Γκοράτσα, Παππά 9, Μπάκα, Κυζιροπούλου, Μικρούλη 7, Τούση.
Αμφισσα (Παρόπουλος): Λίβα 5, Τσιχνή Π. Καραηλία 30(2), Σγουρομάλλη 3, Τσιχνή Χ., Καραγιάννη, Υφαντή 16, Ξενοκώστα 3(1), Ξεπλάτη, Τσαρούχα, Αναγνωστοπούλου.

9/4
12.00 ΓΑΣ Άμφισσας-Ολυμπιακός Βόλου

3ος Όμιλος – Κιάτο

8/4
Κιάτου 15.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-Άρις Καλαμάτας 69-44

4ος Όμιλος – Μετς

7/4
Εσπερίδες Καλλιθέας-Ανταίος 51-33

8/4
Άρης-Εσπερίδες Καλλιθέας 66-58

Άρης-Εσπερίδες Καλλιθέας 66-58
Διαιτητές: Χαϊνά-Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 13-10, 24-31, 57-46, 66-58
Αρης (Τσαμπούρη): Μπαλτζή, Κερασοβίτη 18(4), Παρακεντέ 4, Βαλαβάνη 10, Τσαχτσίρα, Καλογήρου 11(2), Παπαχρήστου, Γιάνταη 5, Τόλιου 12, Βλάχου 5.
Εσπερίδες (Δήμου): Στολίγκα 21(2), Κατσιώνη 3(1), Βίγκα 8, Γεωργίνη. Τσουρντού 6, Παπάζογλου 6, Μάνου, Μαργέλου 14(2), Αναστασάκου.

9/4
13.00 Ανταίος-Άρης

5ος – 6ος Όμιλος – Μετς
10/4
16.00 Ανδρογεας-Βούρειος ΑΟΛ

*Την πρόκριση στο Final 8 των Εφήβων έχουν ήδη πάρει Παναθηναϊκός, ΔΕΚΑ και Ολυμπιακός και στο Final 8 των Νεανίδων ο Παναθηναϊκός, Κρόνος Αγ. Δημητρίου, Παναθλητικός. Η κλήρωση για την τελική φάση θα γίνει την Μεγάλη Τρίτη 11 Απριλίου στις 12.00 στα γραφεία της ΕΟΚ.