Σημαντικός αριθμός αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος U21 έγιναν σήμερα (16/11).

Δείτε τα αποτελέσματα, τους αγώνες και τις βαθμολογίες:

1ος Όμιλος Νότου – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Κορωπί-ΑΓΕ Χαλκίδος 66-72

Αγ. Νικόλαος Παλλήνης-ΓΑΟ Κουκουβαούνων 72-69

18/11 21.30 Εκπαιδευτήρια Πλάτων-Γλυκά Νερά

18/11 22.00 Άρης Πετρούπολης-ΟΙΟΝ Αγ. Στεφάνου

Οι αγώνες αναλυτικά

Κορωπί-ΑΓΕ Χαλκίδας 66-72

Διαιτητές: Αντωνιάδης-Αλεξόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-22, 35-34, 50-50, 66-72

Κορωπί (Δρακόπουλος): Θεοχάρης, Τίλη 6, Ουέις, Μαντζούκας 20 (5), Παπαϊωάννου 10 (2), Γεροπαππάς, Γκίκας 7, Νούτσος 9, Μουζουράκης, Λεμπέσης, Σιδέρης 14, Χριστοδούλου

ΑΓΕ Χαλκίδας (Πανούσης-Βελισσαράκος): Μεσίνι 15 (2), Καρκαλής 10, Χατζησωτηρίου, Μάρκου 32 (1), Μίσχος, Γκαβρίλοβιτς 6, Κούτρας Α., Κουμπογιάννης 9 (1)

Α.Ο. Αγίου Νικολάου – ΓΑΟ Κουκουβαούνων 72-69

Διαιτητές: Καραπαπάς, Κλιάφας

Δεκάλεπτα: 24-15, 13-15, 13-15, 22-24

Άγιος Νικόλαος Παλλήνης (Τσιαντής): Σεφερλής 2, Πάνου 9,Ζωτος 13(2),Χρονοποουλος 17,Παπαιωανου, Γιαλούρης 2,Λάμπρου 2, Μπαμπαλης, Δαλεζος, Ζαβιτσανος 25

ΓΑΟ Κουκουβαούνων ( Μπαζιάνας, Καρυπιδης): Λάμπρου 7(2), Κηπουρός 4(1), Ράλλης 8, Γεωργοπετρεας 6, Ζωνουδακης, Βάρσος, Σπυριδωνίδης 27(3), Κορέλης 7, Φατούρος 5(1), Νεραντζής 5

Η κατάταξη

1.ΑΓΕ Χαλκίδος 2-1

2.ΓΣ Κορωπίου 2-1

3.ΟΙΟΝ Αγ. Στεφάνου 2-0

6.Αγ. Νικόλαος Παλλήνης 1-2

7.Άρης Πετρούπολης 1-1

8.ΓΑΟ Κουκουβαούνων 1-2

6.Γλυκά Νερά 1-1

7.Εκπαιδευτήρια Πλάτων 0-2

2ος Όμιλος Νότου – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Πανιώνιος-Eurohoops Academy 61-56

ΚΟ Χολαργού-Νίκη Αμαρουσίου 80-70

18/11 18.30 Προοδευτική Νεολαία-Τρίτων

28/12 21.45 ΑΟ Καρέα-Πρωτέας Σχηματαρίου

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πανιώνιος – Eurohoops Academy Λεόντειος 61-56

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Μπον

Δεκάλεπτα: 12-18, 35-33, 47-42, 61-56

Πανιώνιος (Καλούδης, Κοψιάς): Χρήστου 5(1), Τρύφωνας 6(1), Κολσοτζόγλου 17, Αφεντουλίδης, Σεργάκης 10(1), Λυκογιάννης 4, Σταμούλος, Αμπατζής 19(1).

Eurohoops Academy Λεόντειος (Μουρμούρης, Ματθαίος): Μπέλλο 7(1), Κατσαντώνης, Τσορμπατζόγλου 3(1), Χρήστου 13(3), Λούκα 8, Σταματόπουλος, Μαγγανάς 15(2), Ανοσίκιε 3(1), Παντελίδης 3, Σπυριδόπουλος 4, Θωμόπουλος, Νικόπουλος

Η κατάταξη

1.ΚΟ Χολαργού 3-0

2.Eurohoops Academy Λεόντειος 2-1

3.Νίκη Αμαρουσίου 2-1

4.Πανιώνιος 1-1

5.Πρωτέας Σχηματαρίου 1-1

6.ΑΟ Καρέα 0-2

7.Προοδευτική Νεολαία 0-2

8.Τρίτων 0-1

3ος Όμιλος Νότου – 3η αγωνιστική

Προμηθέας Χαλανδρίου-Πανελλήνιος 41-73

Northeast 21-Ολύμπια Αργολίδας 77-76

Ένωση Ιλίου/Εύνικος-Πήγασος Κορυδαλλού 79-50

Οι αγώνες αναλυτικά:

Προμηθέας Χαλανδρίου-Πανελλήνιος 41-73

Διαιτητές: Κουτίβης-Αρτελάρης

Δεκάλεπτα: 8-24, 17-5, 10-26, 6-18

Προμηθέας Χαλανδρίου (Αποστολόπουλος-Αβραμίδης): Ντρίζα, Ζάκιε, Φαράκος 4, Κάτσικας 9 (1), Βήτας 5 (1), Βέλιου 8 (1), Αδάμος 9, Γιαννέλης 5 (1), Αντωνόπουλος

Πανελλήνιος (Καπετανάκης-Κέλλης): Ρακόπουλος 5, Τσελεπίδης 14 (1), Λικομέτι 4, Ρέτσας , Νανσί 23, Ευαγγέλου 20, Μπίζιος, Σκάρος, Βενέτης

Northeast 21- ΑΜΣ Ολύμπια Αργολίδας 77-76
Διαιτητές: Λιόλατζης, Μαρίνος
Δεκάλεπτα: 26-20, 45-34, 60-57, 77-76
Northeast 21 (Ζερβός, Φραγκούλης): Δίκαρος, Χάλκος Γ. 2, Παπανδρέου 9(3), Θέρμος 14(2), Ζαπάντης 6, Καλημέρης 12(2), Χάλκος Β., Τσόπης 19(3), Παπαθανασίου 6, Δέδες, Κωτσίλας 9, Ματσούκας
ΑΜΣ Ολύμπια Αργολίδας (Σασκιωτη): Παπαμιχαλόπουλος 16(3), Νίκας, Κάζας 10, Σταφανόπουλος Ν., Δρίτσας, Δανιήλογλου, Γκόλαντας 38(6), Σταφανόπουλος Β-Α. 9, Χριστόπουλος 1, Μαραγκός 2, Μάντσιτς

Ένωση Ιλίου/Εύνικος-ΓΑΣ Κορυδαλλού Πήγασος 79-50
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Πετράκης
Δεκέλεπτα: 17-14, 24-12, 21-12, 17-12

Ένωση Ιλίου/Εύνικος (Αγγελόπουλος, Κατσιώλης): Κοντούλης 14(2), Μπούρλας 2, Καρατζάς 2, Μπαρμπαρής 10, Κουτσούμπας 6, Γεωργάς 2, Βήχος, Φωτεινάκης 12 (4), Βαγιάνος, Μανούσος 10, Κοσμίδης 12 (1), Κωνσταντόπουλος 7

ΓΑΣ Κορυδαλλού Πήγασος (Κόντος, Κουκιάς): Διονυσόπουλος, Γιαννούλης 13 (1), Αζαριάδης-Τοπάλογλου 6, Παπαστεφανάτος, Ριζόπουλος, Κατούφας 20, Καραμπετιάν, Σφλούγκος, Τσορμπατζόγλου 11, Αθανασίου

 

Η κατάταξη

1.Northeast 21 3-0

2.Προμηθέας Χαλανδρίου 2-1

3.Ένωση Ιλίου/Εύνικος 2-0

4.Πανελλήνιος 1-2

5.Ολύμπια Αργολίδας 1-1

6.Πήγασος Κορυδαλλού 0-3

7.Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών 0-2

4ος Όμιλος Νότου – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αίαντας Αυλίδας-Μίλων 52-88

Λαύριο U21-ΔΑΣ Δραπετσώνας 66-73

Ερμής Αργυρούπολης-Ερμής Περάματος 66-59

Φιλοθέη-ΓΣ Κηφισιάς 80-65

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αίαντας Αυλίδας-Μίλων 52-88

Διαιτητές: Χαϊνά-Αρτσίτας

Δεκάλεπτα 10-22, 29-44, 45-61, 52-88

Αίαντας Αυλίδας (Σάλιαρης-Σαλταρίκος): Μπάλας 3 (1), Δεληκώστας 3 (1), Δημητρόπουλος 8, Κουμαρτζάκης 14 (4), Δενδρινός 16, Ανθής, Τζάνγκρα, Χατζηστάμου, Μπέγκα 8 (1), Χατζηϊωάννου, Δημητρίου

Μίλων (Βασιλόπουλος): Χατζηκυριάκος 25 (3), Μανδηλάρας, Ρενέσης 16 (4), Καραμπόγιας 4, Κασιδάκης 6, Τσιμπιράκης 14 (1), Κοστάβα 11 (1), Χατζηλεοντής 12 (1)

Λαύριο U21-ΔΑΣ Δραπετσώνας 66-73

Διαιτητές: Βαλουξής, Δόβας

Δεκάλεπτα: 18 – 15, 33 – 34, 48 – 51, 66 – 73

Λαύριο U21 (Γιαννακόπουλος, Κοντός): Παπαχρήστου Φ., Νικολαΐδης Α. 18(2), Δάλλης Α., Φακής Η., Κυβρικοσαίος Δ., Καραμανλής Κ., Δαμάσκος Γ., Σάρρας Α. 5, Σακαρίκος Α. 4, Γεωργούλης Λ. 2, Σπρίντζιος Μ. 33(5), Αϊβαζίδης Ι. 4

ΔΑΣ Δραπετσώνας(Καλλιπολίτης, Κεφαλίδης): Ρενιέρης Μ. 19(4), Κυριαζίδης Δ. 25(4), Βουρλάκης Δ., Κολοβός Γ., Μαραγκός Μ. 2, Μαραγκός Α. 8, Ραμζί Χ. 11(3), Παπαδόπουλος Α. 2, Συμεωνίδης Ι., Μαναλόγλου Π. 6

Ερμής Αργυρούπολης-ΓΣ Περάματος Ερμής 66-59

Διαιτητές: Αλιμπέρτης-Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 16-15, 17-14, 18-16, 15-14

Ερμής Αργυρούπολης (Μωϋσίδης): Χατζιωαννίδης 2, Μαυρατζιώτου 34(3), Καραλής 1, Κουκής 4, Μουφτάρη 2, Αγγελόπουλος 1, Ευδοκιάδης, Λάζαρης, Αραπάκης 5(1), Τουρλής 2, Δέδες 15(2), Μανούσος

ΓΣ Περάματος Ερμής (Μπούτζης): Παλληκαράς 23(2), Ζαχαριάδης 19, Αλεβιζάκης 3, Κοκκινίδης, Καλογερόπουλος, Κοντάκος, Αλεβιζάκης, Γερμανάκος 1, Τοντόμα 13, Σπανός

Α.Ο. Φιλοθέης- Γ.Σ. Κηφισιάς 80-65

Διαιτητές: Λεβεντάκος-Οικονόμου

Δεκάλεπτα: 11-11, 26-15, 25-14, 18-25

Φιλοθέη (Τασάκος): Οικονόμου 14(1), Λογοθέτης, Βίγκος Κ. 16(1), Βίγκος Α. 5, Σπανός 21(1), Κυπριώτης 13(2), Μεντζάς, Τασάκος 2, Σπύρογλου 5, Γρηγοράκης 4

Κηφισιά (Βογιατζόγλου): Χιλάι 1, Σπύρου 3(1), Φραγκούλης 5, Βανής, Τσαγκάρης 9, Μελέτης 19, Κόκκορης 4(1), Δεμέλης 4, Ντινούλης, Παναγίδης 6, Δικαιόπουλος 4, Γκανούρης 10

Η κατάταξη

1.ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0

2.Λαύριο U21 2-1

3.ΓΣ Κηφισιάς 2-1

4.Μίλων 2-0

5.Ερμής Αργυρούπολης 1-2

6.ΑΟ Φιλοθέης 1-1

7.Αίαντας Αυλίδας 0-3

8.ΓΣ Περάματος Ερμής 0-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η)

1ος Όμιλος Βορρά – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

20/11 17.00 Σύμπραξη ΕΣΚΑΗ-Ιόνιος ΑΣ

20/11 13.00 Βίκος ΑΣΙ-Τρίκαλα 14

Η κατάταξη

1.Βίκος 2-0

2.Τρίκαλα 14 1-0

3.Ιόνιος 0-2

4.ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

5.Σύμπραξη ΕΣΚΑΗ 0-0

2ος Όμιλος Βορρά – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Μαχητές Πειραματικού 46-76

Ναύαρχος Βότσης-Παναθλητικός 88-46

Ελπίς Αμπελοκήπων– Μέγας Αλέξανδρος 20-0 (α.α.)

ΑΕΣ Μετεώρων Πολίχνης-ΚΑΟΧ Πευκοχωρίου 57-85

Οι αγώνες αναλυτικά:

Απόλλων Καλαμαριάς-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 46-76

Διαιτητές: Κωνής-Κουτσουμάρης

Δεκάλεπτα: 19-13, 30-39, 35-60, 46-76

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης): Μαραγκός 3, Δήμου, Παπαδόπουλος, Λίλης 11(3), Λαδόπουλος 6, Φεστερίδης, Πασσαρής 4, Πανούδης 6, Τσίγκας 11(1), Ζάγκας 5(1), Τερζάκης.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Κουγιουμτζίδης): Βαζούκης 13(1), Τσιμερίκας Ε. 5(1), Τζαμπασλής 6, Παπασάβογλου 1, Μισαηλίδης 10(1), Χαραλαμπίδης 10(1), Χαρίτογλου 20(4), Μπέτος 4, Νικολάου, Δάρατζης 4, Αλμπάνης, Γουδετζίκης 3(1).

Ναύαρχος Βότσης-Παναθλητικός 88-46

Διαιτητές: Ντόντης-Ορφανίδης

Δεκάλεπτα: 30-9, 55-22, 67-32, 88-46

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος 9, Κωφοτόλης 8(1), Γιανναράς 13(2), Μαυρίδης 5(1), Γκίζης 10, Βλασόπουλος 19(1), Μαυροχωρίδης 6(2), Κυρατζής 6, Γκάλιος 2, Μεσκούρης 1, Καραγιώργος 9.

Παναθλητικός (Σαριδάκης): Μποζίνης 3(1), Μπουτσιούκης, Στεφανίδης 4, Χατζηνικολάου 16(2), Καρακασίδης, Πίξης 4, Κεφαλόπουλος 8(1), Κόκοτας 3(1), Σαρβανίδης 6, Μπέτας 2, Ζλάκιος

ΑΕΣ Mετεώρων-ΚΑΟ Χαλκιδικής Ευρώπη 87 57-85
Διαιτητές: Δώνης-Παρμακίδης

Δεκάλεπτα: 16-21, 34-39, 45-58, 57-85
ΑΕΣ Μετεώρων (Νασάγκας-Κιγμίκης): Τσακιρόπουλος, Σεντσίκης, Λαζαρίδης, Κοτσαρίδης 2, Καρανίκας, Νικολόπουλος 1, Κατσαγάνης 14 (2), Γιαννόπουλος 10, Κεσάκης, Κοντόπουλος 17 (2), Καλαντζίδης 13 (4)

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος-Πουρνάρας): Παναγιωτόπουλος 11, Σταμπουλής 3, Ματζίνος 4, Σμυρλής 4, Ζωγράφος 26 (4), Δήμου 10, Τύπος 13, Πιτσούλης, Γκιουζελίδης 8, Πούλος, Ζήσης 2, Σακκοράφας 4

Η κατάταξη

1. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 3-0

2. Απόλλων Καλαμαριάς 2-1

3. Ναύαρχος Βότσης 2-1

4. ΚΑΟΧ Πευκοχωρίου 2-0

5.ΑΕΣ Μετεώρων Πολίχνης 1-1

6.Ελπίς Αμπελοκήπων 0-2

7.Μέγας Αλέξανδρος 0-2

8.Παναθλητικός Συκεών 0-3

3ος Όμιλος Βορρά – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΜΑΣ Αετός 75-61

Πρωταθλητές Πανοράματος-Κένταυρος Καλλικράτειας 71-50

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αρετσού-Αετός 75-61

Διαιτητές: Καρμπά-Παπαδόπουλος Γ.

Δεκάλεπτα: 14-10, 38-14, 56-36, 75-61

Αρετσού (Πετρόπουλος): Γαλανός 16(1), Νασιόπουλος, Καπόνης 26(4), Κωτσιόπουλος 10, Σανκαρέ 12, Σαρρής 6, Τσαμπάζης 2, Τράκας 4.

Αετός (Γιαννουζάκος): Βρεττός 2, Ζαρίμπας 7, Λαδάς 6(2), Παπαποστόλου, Κοκκαλιάρης 10, Δρόσος, Παστογιαννίδης, Μπούρλογλου 2, Παράσχης 23, Καστίδης 8, Βουλτσίδης 3

ΑΣ Πρωταθλητές Πανοράματος-ΑΣ Κένταυροι Καλλικράτειας 71-50

Διαιτητές: Αθανασιάδης – Φωκά

Δεκάλεπτα: 14-14, 33-25, 54-39, 71-50

ΑΣ Πρωταθλητές Πανοράματος (Λαζάρου): Τσελεπίδης 8(1), Ιωαννίδης, Μακαντάσης 34(3), Χατζηνικολάου 4, Ντεμίρσα 10, Καλιονάς , Μάμμης 6, Χαρίλας 7(1), Χατζημλάδης, Πολάτ 2, Λάμπος

ΑΣ Κένταυρος (Χαλκιάς): Πιτσούλης 2, Πήτας, Στάνιτς 9, Τσιλόπουλος 7, Λαγογιάννης 2, Χαλκιάς 24(2), Κυρατζής, Χείλης 2, Τσαμπάζης 2, Αλαμάνος 2

Η κατάταξη

1.Πρωταθλητές Πανοράματος 3-0

2.Ευκαρπία 2-0

3. Κένταυρος Καλλικράτειας 0-3

4. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 1-0

5. Κεραυνός Ωραιοκάστρου 0-2

6. Αετός 0-2

4ος Όμιλος Βορρά – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Αετός Φιλύρου-Αετοί Πολίχνης 80-40

Ίκαροι Σερρών-Σταυρούπολη 46-55

ΧΑΝΘ-Ασβεστοχώρι 87-54

Όλυμπος ΕΚΕ-Ελληνική Ακαδημία 75-82

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αετός Φιλύρου-Αετοί Πολίχνης 80-40

Διαιτητές: Κατσινάς-Βλαδοβίτης

Δεκάλεπτα: 18-7, 44-22, 66-28, 80-40

Αετός Φιλύρου (Αλεξανδρής): Ευθυμιάδης Α. 2, Γοβεσνός 4, Καλαϊτζής 7(1), Κακνής Σ. 2, Κακνής Δ. 9, Μποχωρίδης 9(1), Παπανικολάου Ν. 15, Ευθυμιάδης Θ. 4, Μεϊτανίδης 10(2), Ζιανδάρης 1, Παπανικολάου Μ. 9, Κωνσταντινίδης 8.

Αετοί Πολίχνης (Γραμματόγλου-Καλιώρας): Κουτριός, Σωμαράκης 2, Καναράκης 3, Στανέλος, Σαλαμανδράκης 10(1), Μωραϊτης 6(2), Κεσκερίδης 7, Γερασιμόπουλος 9(2), Θάνος, Ρουκουτάκης, Λυτοβόλης 3(1).

Ίκαροι Σερρών-Σταυρούπολη  46-55

Διαιτητές: Καντζουρίδης-Αλευράς

Δεκάλεπτα: 17-16, 22-32, 34-44, 46-55

Ίκαροι Σερρών (Μπουτακόγλου-Ασημάκης): Αθανασίου, Σουρέλης, Θεοδοσιάδης 7, Χασάπης 5, Βαϊου 9, Δούκας 4, Σιδηρόπουλος 7(1), Μυλωνόπουλος 10, Ανδρικάκης 5(1).

Σταυρούπολη (Παπαβασιλείου): Μπίλιος , Βουρτζούμης 6, Μητρόπουλος 11, Μαυρομιχάλης 4, Ντολόπουλος 7(1), Κυλαντωνίδης Π. 17(2), Κυλαντωνίδης Χ. 6, Παπαδόπουλος 4, Καρτάλης, Γεωργίου

ΧΑΝΘ-Ασβεστοχώρι 87-54

Διαιτητές: Σκρίνος-Παπαδόπουλος Γ.

Δεκάλεπτα: 23-16, 43-24, 59-35, 87-54

ΧΑΝΘ (Κοκκινόπουλος): Ιωάννου 12, Επαμεινώνδας 3(1), Ζωϊδης 10, Μαργαριτόπουλος 7(1), Παπαδημητρίου 21(4), Τζιουβάρας 9(1), Αλεμδάρ 6(2), Τσαρτσάλης 2, Σαββίδης 5(1), Καραγιάννης 4, Μάνος 5, Σαρμουρλής 3(1).

Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης): Τουραπίδης 11, Πανούδης 3(1), Λασκαρίδης, Χαραλαμπίδης 17(5), Τσουκάλης 2, Τσίμπουρης 6(2), Κουτσουκίδης, Αναγννωστόπουλος, Λύτρας 15(1), Μπόσκος

Όλυμπος ΕΚΕ-Ελληνική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης 75-82

Διαιτητές: Κασούμης-Τσακίρης

Δεκάλεπτα: 13-22, 35-44, 57-71, 75-82

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού (Τζελέπης): Γκιφόπουλος 37(3), Κωταϊδης 1, Τζιάτζιος, Πασχαλίδης 2, Γιάνκος, Φωτιάδης Ν. 4, Μέκο 21(2), Σταματιάδης, Φωτιάδης Κ. 4, Νετζήπογλου 8(2).

GBA (Δεμερτζής): Φωτακίδης 8(2), Κισόγλου 29(7), Χατζηπέτρου 6, Γκουτζαμάνης 8, Μουστάκης 8, Βασιλειάδης 13, Χρυσίδης 10, Μπακάλης

Η κατάταξη

1.Ελληνική Ακαδημία Καλαθ. 3-0

2.ΧΑΝΘ 3-0

3.Όλυμπος ΕΚΕ 2-1

4.Σταυρούπολη 2-1

5.Ίκαροι Σερρών 1-2

6.Αετός ΦΙλύρου 1-2

7.Ασβεστοχώρι 0-3

8.Αετοί Πολίχνης 0-3