Η Αυστραλία επικράτησε με 91-51 και στο δεύτερο φιλικό απέναντι στην Εθνική ομάδα των ανδρών Β’ που έγινε στη Μελβούρνη. Το πρόσωπο που παρουσίασε η ελληνική ομάδα στο πρώτο ημίχρονο ήταν και το κυριότερο στοιχείο που δεν της επέτρεψε όχι μόνο να πάρει τη νίκη, αλλά να μείνει κοντά στο σκορ. Το 25-9 της πρώτης περιόδου είναι ενδεικτικό της αναμέτρησης, αν και η Ελλάδα ισορρόπησε το ματς στο τρίτο δεκάλεπτο.

Η διαφορά ανέβηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο, ξεπερνώντας τους 30 πόντους (71-40) για να φτάσει και στους 40 με τη λήξη της αναμέτρησης. Η ελληνική ομάδα είχε και πάλι χαμηλά ποσοστά ευστοχίας (35% εντός πεδιάς, 25% στα σουτ τριών πόντων), ενώ αυτή τη φορά έχασε και τη μάχη των ριμπάουντ (39-23).

Τα δεκάλεπτα: 25-9, 45-26, 62-40, 91-51
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (Μπράουν): Κρόφορντ 2, Μιλς 6, Γκίμπσον 8, Ινγκλς 17, Νιούλι 13, Ντελαβέντοβα 3, Μπάρλοου 3, Γουόρθινγκτον 15, Μπέινς 9, Κίκερτ 2, Νίλσεν 6, Μάριτς 7.
ΕΛΛΑΔΑ (Μίσσας): Παπαντωνίου 6, Κατσίβελης, Βεργίνης 6, Γιαννακίδης 8, Αθηναίου, Τσαϊρέλης 6, Τσακαλέρης 6, Σαρικόπουλος 2, Μπόγρης 4, Κασελάκης 3, Παππάς 10.