Μετά την ήττα της πρεμιέρας ο Άρης Πετρούπολης σημείωσε την πρώτη του νίκη στους αγώνες Playoffs ανόδου στην Α’ ΕΣΚΑ. Η ομάδα της Πετρούπολης επικράτησε σχετικά δύσκολα των Θρακομακεδόνων με 65-57 και συνεχίζει να ελπίζει στην άνοδο.

Στα Playouts η Ολυμπιάδα Παπάγου έκανε τεράστιο βήμα για την παραμονή της, καθώς νίκησε εκτός έδρας τη Νέα Μάκρη 93-69 και έχει πλέον 2-0. Η Ολυμπιάδα έφτασε μάλιστα πολύ εύκολα στην επικράτηση χάρις στο τρομερό 3ο δεκάλεπτο (12-33 το επιμέρους σκορ), καθώς προηγήθηκε ακόμα και με 33 πόντους διαφορά στο 2ο ημίχρονο.

Στη μάχη για τον υπερπρωταθλητή της κατηγορίας ο Χολαργός κατέβαλε έστω και δύσκολα την Άμιλλα εκτός έδρας με 83-82, με συνέπεια ο τίτλος να κριθεί στην… τιτανομαχία με τον Πανελλήνιο. Ο Χολαργός προηγήθηκε ακόμα και με 19 πόντους διαφορά στο Περιστέρι και δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα, τα… χρειάστηκε όμως στα τελευταία λεπτά.