Ήταν το φαβορί από την αρχή της χρονιάς και φρόντισε να το επιβεβαιώσει και στο τελευταίο παιχνίδι. Στον άτυπο τελικό. Ο Πανελλήνιος έλεγξε το ματς σχεδόν σε όλο το 2ο ημίχρονο, νίκησε τον Χολαργό εκτός έδρας 71-62 στην… τιτανομαχία της Β’ ΕΣΚΑ και αναδείχθηκε έτσι υπερπρωταθλητής της κατηγορίας, ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις του με συνολικό ρεκόρ 17-1.

Στα Playoffs ανόδου οι Θρακομακεδόνες έφεραν όλες τις ομάδες στα ίσια. Οι “Θράκες” επικράτησαν της Λυκόβρυσης με 62-59, σε ένα ματς στο οποίο προηγήθηκαν ακόμα και με 13 πόντους διαφορά στο 1ο ημίχρονο, πριν δουν τη Λυκόβρυση να περνάει μπροστά στην τελευταία περίοδο. Στο τέλος πάντως οι γηπεδούχοι άντεξαν και επέφεραν απόλυτη ισορροπία στα Playoffs.

Στα Playouts η Νέα Μάκρη σημείωσε την πρώτη νίκη της και μάλιστα απρόσμενα εύκολα επί της Υπεροχής Εξαρχείων με 82-63, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 13 πόντους διαφορά στην 1η περίοδο! Ένα σερί 19-0 στο 2ο δεκάλεπτο βοήθησε τη Νέα Μάκρη να ελέγξει σταδιακά το παιχνίδι και να ξεφύγει ακόμα και με διαφορά 24 πόντων στο 2ο ημίχρονο.