Ο οικοδεσπότης Μίλωνας, δεν κατάφερε να κάνει το 2/2 στο τουρνουά καθώς ”λύγισε” από τη Κηφισιά, γνωρίζοντας την ήττα με 84-72.

Οι γηπεδούχοι παρά την σπουδαία εμφάνιση του Ψυλέα με 28 πόντους και 5 τρίποντα, ηττήθηκαν από την Κηφισιά η οποία πήρε την πρώτη της νίκη στο τουρνουά. Για τους νικητές Μακρυγιάννης και Μοσχοβίτης ήταν οι πρώτοι σκόρερ της ομάδας με 18 και 17 πόντους αντίστοιχα. Ο Μίλωνας θα αντιμετωπίσει σήμερα τον Ιωνικό ΝΦ ενώ πιο νωρίς η Κηφισιά θα βρεθεί αντιμέτωπη με τον Αργοναύτη.

Η ομάδα της Ραφήνας, δεν μπόρεσε να πάρει την πρώτη της νίκη στο τουρνουά, με τον Ιωνικό να ”καθαρίζει” την υπόθεση νίκης από το πρώτο ημίχρονο. Ο Ιωνικός στο πρώτο 20 λεπτο ήταν καταιγιστικός και με κορυφαίους τον Κατιάκο (19π.) και τον Πέττα (17 π.) δημιούργησε μια διαφορά πάνω από τους 20 πόντους (47-24). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αργοναύτης προσπάθησε να βγάλει αντίδραση αλλά χωρίς αποτέλεσμα αφού το μόνο που κατάφερε είναι να ρίξει την διαφορά μέχρι το τελικό σκορ 67-59.