Ο Μίλωνας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και βρέθηκε να προηγείται με διψήφια διαφορά με την ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου (23-12). Και στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά δεν έπεσε με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ 43-28. Η διαφορά μάλιστα εκτοξεύτηκε, καθώς ο Ίκαρος σκόραρε μόλις 9 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο έχοντας 33% στα σουτ εντός πεδιάς. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τον Μίλωνα να κερδίζει με 75-56 και να πανηγυρίζει την 7η του νίκη.

Η άλλη ομάδα της Καλλιθέας, ο Πόλις, δεν τα κατάφερε καθώς έχασε πολύ εύκολα εντός έδρας από την Δραπετσώνα με 58-77. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ εύστοχοι από το πρώτο δεκάλεπτο έχοντας 8/10 σουτ και σκοράροντας 27 πόντους. Η συνέχεια ήταν ανάλογη με την διαφορά να ανεβαίνει στους 25 πόντους μέχρι το ημίχρονο (24-49). Το τρίτο δεκάλεπτο άνηκε στον Πόλις που μείωσε αρκετά την διαφορά χάρη στην ευστοχία από τα 6,75μ (5/7) αλλά στο τέλος η ομάδα της Δραπετσώνας ήταν η νικήτρια του αγώνα με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να κάνουν την ολική ανατροπή.

Το νέο έτος ξεκίνησε και για την Μεγαρίδα με νίκη, που δεν έχασε ούτε στο Παλαιό Φάληρο, καθώς νίκησε πολύ δύσκολα με 64-68 παρά την αντίσταση των γηπεδούχων, παραμένοντας αήττητη. ”Διπλό” πήρε και ο Πορφύρας που νίκησε τους Τράχωνες με 51-60, κάνοντας την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, την οποία κράτησε μέχρι το τέλος.

Σε απόσταση 2 νικών από την κορυφή παραμένει η Ευρυάλη, η οποία πήρε στην παράταση με 67-58 το τοπικό ντέρμπι με την Γλυφάδα.

Εύκολη νίκη πέτυχε και το Πέρα που διέλυσε την Δάφνη Αγ. Δημητρίου εκτός έδρας με 73-114, ενώ με νίκη συνέχισε και ο Άλιμος που πέρασε από την έδρα του Πειραϊκού, νικώντας στις λεπτομέρειες με 78-80 και πετυχαίνοντας την 3η του νίκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Μίλωνας-Ίκαρος Καλλιθέας 75-56
Πόλις Καλλιθέας-Δραπετσώνα 58-77
Π.Φάληρο-Μεγαρίδα 64-68
Τράχωνες-Πορφύρας 51-60
Ευρυάλη-Γλυφάδα 67-58 (παράταση), 55-55 (κ.αγ.)
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Πέρα 73-114
Πειραϊκός-Άλιμος 78-80

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΔΡΑΠΕΤΣΏΝΑ 58-77
Διαιτητές : Μπούκας , Μελισσάρης , Ραπτόγιαννης
Δεκάλεπτα : 14-27, 24-49, 50-64, 58-77
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λούντζης): Μπογδανίδης 14(4), Μαλιάρας 2, Καυκής Β. 7Θεοφίλης 3(1) , Ακρίβος 4 , Καζάκης 9, Καβελάρης 3, Ταχυνάκος 5(1) Παπανίκος 11(3)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης Παππάς) Μυλωνάς 3, Αρμανίδης 9(1) , Μουρκόγιαννης , Καρελλάς 6, Βράκας 3(1) , Ασημένιος , Τριανταφυλλίδης 28, Πεζιρκιανίδης 5 Τσουκάτος , Ραλλάκης , Παπαγεωργίου 23(5), Μουστάκας

ΜΙΛΩΝΑΣ -ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 75-56
Διαιτητές : Μαυρέλης , Τζίμης , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 23-12, 41-28, 62-37, 75-56
ΜΙΛΩΝΑΣ (Αποσκίτης , Μητρόπουλος) : Καρακώστας 11, Σουλινάρης 14, Μιχαλάς 2 , Βαρυπάτης 11, Ντόσκορης 6(2) , Βουρλίτης 7(1) , Παπανικολόπουλος 5(1) , Ούντε Μπος , Τρίγκας 9, Δεκαβάλας 6 , Σφυρής , Μαυροειδής 4
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παπαδόπουλος , Βαληνδράς) : Μόσορας 4(1) , Ζεχερλής 8(2), Καρκατσούλας , Σκυφτός 2, Λαναράς 13, Κουτσιαύτης 2, Κουκουλομμάτης 6 , Γονίδης 2, Αγγλόπουλος 19(1)

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 51-60
Διαιτητές : Σκούτας Πολυχρόνης Τηγάνης
Δεκάλεπτα : 10-09, 22-31, 36-46, 51-60
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Φώσκολος Φαραώ): Παπαζαφειρόπουλος 7 Μπακέας , Πλατής 14(1) , Γκίκας 5(1) Παπαδημητρακόπουλος 13 Καπέτσης 8(1) Αυλόγητος , Ρούσσος , Εξηνταβελώνης 2, Κίτσιος 2, Παπουτσής
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καράμπελας): Σκάνδαλος 11, Τζώρτζης , Γουρδομιχάλης , Γιαννόπουλος 16(4) , Βρεττός 8, Παπαφωτίου 7(1) , Λοϊζίδης 8 , Παπαδάκης , Ιορδάνου 4(1) , Πεταλάς 6(1)

Π. ΦΑΛΗΡΟ -ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 64-68
Διαιτητές :Σπυρόπουλος , Ορφανός Εμμ. Κοτσώνης
Δεκάλεπτα : 17-18, 34-28, 47-52, 64-68
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας Κωστολιάς) :Σαμουρέλης 12(1) , Τσαγγαρούλης , Γεωργιάδης 2, Κοκκκαλιάς 5, Τσορμπατσίογλου 4(1) Σωτηρόπουλος , Τσιφτσής 15(3) Γρηγοράκος 15(2) Κασιμάτης 2, Κέκης 2, Περαντωνάκης , Τσιμπίδης 7(1)
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος Υφαντής) :Πέτρουλας 6 , Κοντόπουλος 5, Κεχρής 3(1) , Μαρούγκας 7 , Ζακυνθινός 18(2) , Μπαλάφας 13, Τσολάκης 14(2) , Καρατζίογλου , Σιδέρης 2

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΕΡΑ 73-114
Διαιτητές : Χρηστίδης Σιδέρης Τερζής
Δεκάλεπτα : 23-27, 44-60 ,60-90, 73-114
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Μεσσήνης) : Μπακλαβάς 5(1) Μανίκας 5, Πολυτάρχου 2, Φωσσές 17(1),Αλεξανδρόπουλος 13(2) Άμερσον 7(1), Παπαδόπουλος 9(1) Ελενίτσας , Μπέλλας , Διαμαντής 4, Κόκκορης , Τσιγγενόπουλος 11(1)
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας Φέρτης): Βαρδάλος 3(1) Θεολογίτης 1, Λάμπρου 16(1) , Καδηγιαννόπουλος 10(2) Ζέγγος 9(1) , Τσαπραλής , Κοντόπουλος 18(1) Καμπούρης 21, Πιτούλης 17 , Σωτηράκης , Σκαλούμπακας 7(1) , Βουρδέλης 12(1)

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ -ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 78-80
Διαιτητές : Ουσταμπασίδης Παπαδόπουλος Χρ., Κούλης Χρ.
Δεκάλεπτα : 19-19, 21-26, 18-13, 20-22
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Παντελάκης , Κωσταρέλος): Τράμπαρης 3(1) , Λιθόπουλος 10, Φουντής 13(3) , Καλλής 7 , Δεβεζόγλου 11(2) Ποπόνας, Θεοδωρικάκος 19, Στεργίου 12(1) , Φωτεινάκης , Δεμέναγας 3
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (ΤΡιανταφύλλου) Πρέκας 8 Μαλτίδης 8(2) , Καψαρίδης 15, Ναυπλιώτης Μπίμπας 10, Αρκουμάνης 23(3) Φιρκάσης , Μουζακιώτης 16(1) , Τριανταφύλλου

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 67-58 ΠΑΡ. (55-55)
Διαιτητές : Γαρίνη Δελαγραμμάτικας Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα : 08-22, 22-28, 37-46, 55-55(καν. αγ.) 67-58 παρ.
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τασιόπουλος, Κωνσταντής) :Παπαδόπουλος Κακαβ΄λας Π. 10 , Λυγγερίδης 10, Ψυχογιός , Παρασκευόπουλος 9(3) Κακαβάς Γ. , Κασπαριάν 18(2) , Δαμίγος , Μαγγανάς , Βλάχος 10, Μπούτος 10 Τσίλαγας
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου): Τζοβάρας ,Γιοβάς Κ. 2, Μαυροειδάκος , Λίπας , Μαραγκόπουλος 23(3), Θεοχάρης 17(1) , Γουλανδρής , Χάλαρης 5(1) , Κουτσολιάκος 2, Γκιορτσίδης Σ. Γκιουρτσίδης 3(1) Λούγαρης 6(1)

Η βαθμολογία: ΝΕ Μεγαρίδας 13-0, Ευρυάλη 11-2, Πέρα 10-3, Γλυφάδα 9-4, Πορφύρας 9-4, Μίλωνας 8-5, Π. Φάληρο 7-6, Δραπετσώνα 6-7, Ίκαρος Καλλιθέας 5-8, Τράχωνες 4-9, Πειραϊκός 4-9, Άλιμος 3-10, Δάφνη Αγ. Δημητρίου 2-11, Πόλις Καλλιθέας 0-13.