Η Εθνική Κορασίδων επικράτησε πολύ πιο εύκολα της Εθνικής Βουλγαρίας αυτήν την φορά, με το σύνολο του Κτιστάκη να είναι σαρωτικό και να νικά με το τελικό 85-45. Oι φιλοξενούμενες ήταν ανταγωνιστικές μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να έχει και πάλι το προβάδισμα (18-13).

Στην συνέχεια η “γαλανόλευκη” ανέβασε ακόμη περισσότερο στροφές τόσο επιθετικά όσο κι αμυντικά, με συνέπεια να αποσπαστεί με 17 πόντους με την λήξη του πρώτου μέρους (38-21). Στο δεύτερο ημίχρονο η υπεροχή του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος ήταν ακόμη πιο ξεκάθαρη, με αποτέλεσμα να έρθει το τελικό +40. Τέλος η Εθνική μας είχε πλουραλισμό στο σκοράρισμα, καθότι οι Χατήρα, Στόλιγκα, Τσανασλανίδου και Σύρπα σημείωσαν από 15,13,12 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Δέλλας – Αναστασιάδης

Δεκάλεπτα: 18-13, 38-21, 64-39, 85-45

Ελλάδα (Κτιστάκης): Γιαπιτζόγλου 4, Αρσενιάδου 8, Χωλοπούλου 2, Χατήρα 15, Στολίγκα 13 (3), Τσινασλανίδου 12, Σύρπα 10, Ζιάκα 9 (1), Καλογήρου, Παναγιωτοπούλου 2, Μηλιάρα 8, Τόγια