Την 6η θέση της ανατολικής περιφέρειας φαίνεται να κλειδώνουν οι Μπακς, οι οποίοι μετά την μεγάλη νίκη επί των Χιτ, επικράτησαν και των Πέισερς με 111-107, με τους Ερσάν Ιλιασόβα και Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνουν μεγάλη εμφάνιση. Ο Τούρκος φόργουροντ πέτυχε 17 πόντους στην πρώτη περίοδο, δυο περισσότερους από όλους τους Πέισερς, στο τρομερό ξεκίνημα των «Ελαφιών», οι οποίοι προηγήθηκαν με 34-15. Ωστόσο, η δεύτερη περίοδος άνηκε στον C.J Μάιλς ο οποίος σκόραρε 15 πόντους, και βοήθησε την ομάδα του να πλησιάσει στο 59-47, στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Τζορτζ Χιλ ήταν αυτός που με συνεχόμενα τρίποντα μείωσε σε 94-92, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο με 1/2 βολές  στα 13,3” να γράφει το 110-107. Ο Τζορτζ Χιλ αστόχησε σε δύσκολο τρίποντο, για να γράψει το τελικό 111-107 ο Τζέριντ Μπέιλες (6 π.) με 1/2 βολές. Ο Ερσάν Ιλιασόβα με 34 πόντους πραγματοποίησε ρεκόρ καριέρας έχοντας 12/14 σουτ (5/6 τριπ.) 5/6 βολές, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 16 πόντους με 7/10 σουτ, 2/4 βολές, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα σε 43 λεπτά συμμετοχής. Για τους Πέισερς, που έχασαν και άλλο έδαφος στην προσπάθεια τους να μπουν στα playoffs, ο C.J Μάιλς είχε 26 πόντους με 4/8 τρίποντα, ενώ ο Τζορτζ Χιλ είχε 24 πόντους με 5/10 τρίποντα και 5 ασίστ.