Τις πολύ καλές του εμφανίσεις συνεχίζει ο Θανάσης Αντετοκούνμπο με την φανέλα των Westchester Knicks, στο πρωτάθλημα του NBDL, και στο παιχνίδι με τους Erie Bayhawks τους έδωσε την ευκαιρία να φτάσουν στη νίκη με 91-88, πραγματοποιώντας μια σπουδαία ανατροπή. Έτσι, τα πάντα φάνηκε να τελειώνουν για τους φιλοξενούμενους όταν προηγήθηκαν με 74-87, πριν απαντήσει η ομάδα του Αντετοκούνμπο, και με ένα εμφατικό επιμέρους σερί 17-1, φτάσει στη νίκη. Μάλιστα ο Έλληνας γκαρντ/φόργουορντ ήταν αυτός που με καλάθι και φάουλ ισοφάρισε σε 87-87, περίπου ένα λεπτό πριν τη λήξη της τέταρτης περιόδου, ενώ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 17 πόντους έχοντας  3/3 βολές, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα, 4 κοψίματα και 3 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής.