Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί ακόμα μια εξαιρετική εμφάνιση (17 π. με 7/11 σουτ, 5 ριμπ., 3 ασίστ σε 41 αγωνιστικά λεπτά) και τον Τζάμπαρι Πάρκερ να επιστρέφει από τραυματισμό μετά από 11 μήνες (2 π.) οι Μπακς κατάφεραν, έστω και δύσκολα, να επικρατήσουν στην BMO Harris Bradley Center του Μιλγουόκι με 91-87 των Σίξερς, και να φτάσουν στην δεύτερη τους νίκη στη σεζόν. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν με κάθε τρόπο να φτάσουν στην πρώτη τους νίκη, προσπερνώντας στο σκορ με 80-81, αλλά οι Γκρέρκ Μονρό (16 π.) και Κρις Μίντλεντον (21 π., 7/20 σουτ), οδήγησαν εκ τους ασφαλούς τα «Ελάφια», που δεν είχαν στο παρκέ τον Μάικ Καρτερ-Ουίλιαμς, ο οποίος υποφέρει από τραυματισμό στον αριστερό αστράγαλο. Για τους ηττημένους, ο Τζαχίλ Οκαφόρ είχε 21 πόντους (9/13 σουτ), ενώ ο T.J Μακόνελ είχε 7 πόντους και 12 ασίστ!

Αν μια ομάδα ανταγωνίζεται αυτή τη στιγμή τους Ουόριορς, αυτοί είναι οι εντυπωσιακοί και αήττητοι Ράπτορς, οι οποίοι πέρασαν και από το Chesapeake Energy Arena της Οκλαχόμα, κερδίζοντας τους Θάντερ με 103-98, και φτάνοντας στο 5-0 στο ξεκίνημα της χρονιάς. Καθοριστικός για τη νίκη ήταν ο ΝτεΜαρ ΝτεΡοζάν, ο οποίος πέτυχε τους 10 από τους 28 συνολικά πόντους που είχε (14/15 βολές, 7/18 σουτ) στην 4η περίοδο, και βοήθησε την ομάδα του να επιστρέψει από το -8 (81-73) και να φτάσει σε μια μεγάλη νίκη. Εκτός από τον ΝτεΡοζάν, από 17 πόντους είχαν οι Γιόνας Βαλαντσιούνας (11 ριμπ.) και Κάιλι Λάουρι. Για τους Θάντερ, που μετά το εντυπωσιακό 3-0, μετρούν δυο μαζεμένες ήττες, ξεχώρισε η γνωστή δυάδα, με τον Κέβιν Ντουράντ να έχει 27 πόντους (7 ριμπ.) και το Ράσελ Ουέστμπρουκ να «οργιάζει» και πάλι με 22 πόντους και 16 ασίστ!

Ο Τζέιμς Χάρντεν μπορεί να είχε και πάλι 2/11 τρίποντα, αλλά αυτόν δεν το εμπόδισε να ωθήσει τους Ρόκετς στην δεύτερη νίκη στην χρονιά, οι οποίοι επικράτησαν των Μάτζικ με 119-114 στην παράταση, στο Toyota Center του Χιούστον. Οι «Ρουκέτες» είχαν συνεχώς το προβάδισμα, με το Ορλάντο να «ξυπνάει» στην 4η περίοδο, και με τον εκπληκτικό Εβάν Φουρνιέ (29 π., 11/21 σουτ, 6 ριμπ. 4 ασίστ) να ισοφαρίζει 2 βολές σε 110-110, με μόλις 1,1” να απομένουν. Ο Χάρτνεν, ο οποίος υπέπεσε στο φάουλ στον διεθνή Γάλλο φόργουορντ, πήρε την κατάσταση στα χέρια του, και με ένα καθοριστικό γκολ-φάουλ στο 2:40 πριν το τέλος, πέτυχε το 117-112, καθαρίζοντας το παιχνίδι. Ο Χάρντεν είχε 28 πόντους με 6/22 σουτ (7 ριμπ., 4 ασίστ), ενώ ο Ντουάιτ Χάουαρντ σκόραρε 23 πόντους με 10/10 σουτ, και μαζεύοντας 14 ριμπάουντ.