Ο Γιώργος Καλαϊτζάκης έμεινε 48 λεπτά στο παρκέ της «Crypto.com Arena» με τους Θάντερ να παρατάσσονται με 6 παίκτες στην φυσιολογική ήττα απέναντι στους Κλίπερς με 138-88.

Ο Έλληνας γκαρντ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη, όντας πρώτος σκόρερ μαζί με τον συμπαίκτη του, Ζέιβιερ Σίμπσον, που επίσης σημείωσε 17 πόντους.

Για τους νικητές δέσποσε ο Αμίρ Κόφι με 35 πόντους και 13 ριμπάουντ, αν και το ματς δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού οι Κλίπερς συνεχίζουν στα play-in με αντίπαλο τους Μινεσότα Τίμπεργουλβς με μειονέκτημα έδρας, ενώ οι Θάντερ ετοιμάζονται για…διακοπές, μιας και η κανονική περίοδος του ΝΒΑ ολοκληρώθηκε τα ξημερώματα της Δευτέρας.