Ένα τρίποντό του στο τελευταίο λεπτό, την περασμένη Κυριακή, «κλείδωσε» τη φιλική νίκη (97-95) των Νετς επί των Κινγκς στην Κίνα. Το απόγευμα της Τετάρτης (15/10), ο Βόσνιος φόργουορντ του Μπρούκλιν ήταν και πάλι πρωταγωνιστής στο Πεκίνο, σκοράροντας 22π. και βοηθώντας την ομάδα του να πετύχει και 2η νίκη επί του Σακραμέντο σε ασιατικό έδαφος! Ο Τελέτοβιτς είχε 6/9τριπ. και οδήγησε τους Νετς σε επικράτηση 129-117 στην παράταση (κ.α. 112-112), παρά την ξεκούραση του Κέβιν Γκαρνέτ από τον κόουτς Λάιονελ Χόλινς. Το Μπρούκλιν, που προηγήθηκε 32-21 στο πρώτο δωδεκάλεπτο, κατάφερε να κερδίσει παρότι στη 2η περίοδο δέχθηκε ένα επιμέρους 36-16, που έφερε τους Κινγκς μπροστά με 57-48! Οι Νετς έφτασαν κοντά στη νίκη από την κανονική διάρκεια, καθώς βρέθηκαν μπροστά με 112-109στα 41΄΄ για τη λήξη. Το Σακραμέντο, όμως, ισοφάρισε με τρίποντο του Ισραηλινού  Όμρι Κάσπι και στην τελευταία επίθεση το Μπρούκλιν δεν κατάφερε να σουτάρει, αφού ο Ουίλι Ριντ έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του. Στο έξτρα πεντάλεπτο, όμως, οι Νετς είχαν λύσεις και πανηγύρισαν για 2η φορά στην Κίνα.

ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ ΝΕΤΣ (Χόλινς): Τζόνσον 2, Τελέτοβιτς 22 (6/9τριπ.), Λόπεζ 16, Μπογκντάνοβιτς 11 (1/3τριπ.), Ουίλιαμς 13 (1/3τριπ.-8ασ.), Τζακ 10, (1), Κιριλένκο 5, Άντερσον 6, Πλάμλι 18, Καράσεφ 9 (1/4τριπ.), Τιγκ, Τζέφερσον 8, Τζόρνταν 5, Γκουτιέρεζ 2, Ριντ 2.
ΣΑΚΡΑΜΕΝΤΟ ΚΙΝΓΚΣ (Μαλόουν): Γκέι 21 (1/5τριπ.), Λάντρι , Τόμπσον 7 (2/4διπ.-13ριμπ.), ΜακΛεμόρ 22 (3/4τριπ.), Σέσιονς 9, Ουίλιαμς 10, Κόλισον 18 (4/6τριπ.), Κάσπι 16 (2/6τριπ.), Χόλινς, Στάουσκας 9 (1/5τριπ.), Μόρελαντ 2, ΜακΚάλουμ 3 (1/2τριπ.), Τζόνσον.