Το παιχνίδι της preseason, ανάμεσα στους Κίνγκς και στην Μακάμπι Χάιφα στο νεοσύστατο κλειστό του Σακραμέντο δεν είναι ιδιαίτερο αγωνιστικό ενδιαφέρον, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν δια περιπάτου τους Ισραηλινούς με 135-96.

Ο Γιώργος Παπαγιάννης μπόρεσε να εξασφαλίσει σχεδόν πέντε λεπτά συμμετοχής (4:45), στην τελευταία περίοδο του αγώνα, έχοντας αισθητή παρουσία με 4 πόντους (2/2 σουτ, 2 ριμπ., 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος), ενώ ήταν αυτός που έκλεισε το σκορ με κάρφωμα. Αυτός που ξεκίνησε την αναμέτρηση ήταν ο Κώστας Κουφός ο οποίος είχε 9 πόντους (1/2 βολές, 4/5 σουτ, 3 ριμπ.) σε 14 λεπτά συμμετοχής, ενώ την παράσταση έκλεψε ο ΝτεΜάρκους Κάζινς για τις διαμαρτυρίες του για τα πέντε γρήγορα φάουλ, έχοντας συνολικά 14 πόντους σε 17 λεπτά. Πρώτος σκόρερ για τους «Βασιλιάδες» ήταν ο Μπεν Μακλίμορ με 18 πόντους (7/13 σουτ). Για την Μακάμπι, που δεν μπόρεσε να ακολουθήσει σε κανένα σημείο του αγώνα, ο Αμιτ Σιμχόν είχε 17 πόντους.