Παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν με 16 πόντους, οι Μπουλς γύρισαν την εις βάρος τους κατάσταση και επιβλήθηκαν στην Ατλάντα των Χοκς με 129-122.

Τα «γεράκια» ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και πήραν μια διαφορά με 26-10, ολοκληρώνοντας τη πρώτη περίοδο με 34-20. Οι «ταύροι» έβγαλαν αντίδραση και με ένα επιμέρους 33-16 στο δεύτερο δωδεκάλεπτο πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 53-50. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μπουλς συνέχισαν να είναι ανώτεροι και πήραν τη νίκη με 129-122.

Για τους «ταύρους» που βελτίωσαν το ρεκόρ του σε 23-43, κορυφαίοι ήταν οι Πόρτις και ΛαΒιν με 21 πόντους ο καθένας, με τον Μάρκανεν να προσθέτει άλλους 19. Για τα «γεράκια» που έπεσαν στο 20-47, ο Πρινς ξεχώρισε με 38 πόντους, με τον παίκτη των Χοκς να κάνει ρεκόρ καριέρας. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ δεν ήταν καλός και σε 28 λεπτά συμμετοχής είχε 4 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.