Την τρίτη του εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα της G- League πραγματοποίησε χθες τα ξημερώματα (30/11) ο Γιώργος Καλαϊτζάκης, ο οποίος ήταν για άλλη μια φορά θετικός -αν και υλοποίησε τη μάλλον χειρότερη ατομικά απόδοσή του στη λίγκα.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας guard -που περνάει πολλή ώρα και ως PF στη θυγατρική ομάδα των Milwaukee Bucks– τελείωσε τον αγώνα κόντρα στους Windy City Bulls με 7 πόντους (2-5 σουτ, 2-2 βολές, 2-2 δίποντα), 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο μα και 4 φάουλ, τα οποία τον περιόρισαν στα μόλις 19 λεπτά συμμετοχής κόντρα στην αρμάδα του Chicago.

Πλέον, ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού μετράει 11 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ ανά 27 λεπτά παρουσίας στο πρωτάθλημα, όντας ένας από τους κορυφαίους παίκτες των Wisconsin Herd, που πήραν συνολικά 50 πόντους από το δίδυμο των Sandro Mamukelashvili και Jordan Nwora στο δρόμο για τη νίκη με 124-116.

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία ΕΔΩ.