Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τους Ράπτορς ξεκινώντας πολύ δυναμικά την αναμέτρηση, όμως το κακό συνολικά 2ο μέρος παρέσυρε και τον ίδιο στην μετριότητα για τα δικά του δεδομένα. Παρόλα αυτά, τελειώσε το παιχνίδι στο Τορόντο με 25 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, τρία μπλοκ και ένα κλέψιμο κάνονταςαλλά και τέσσερα λάθη.

Ο «Greek Freak» ξεκίνησε ζεστός πέτυχε 11 πόντους με 5-8 σουτ στην 1η περίοδο και συνολικα 14 στο πρώτο ημίχρονο. Οι σούπερσταρ των Μπακς έδειχνε ότι αν έβρισκε ακόμη ένα «ξέσπασμα» σαν και αυτό της πρώτης περίοδο,  στην συνεχεια του αγώνα, ίσως οι φιλοξενούμενοι να μπορούσαν να διεκδικήσουν την νίκη υπό καλύτερες συνθήκες.

Ο σταρ των «Ελαφιών» έμεινε στα «ρηχά» όμως, συνεχίζοντας με το «φτωχό» 4-9 στο υπόλοιπο κομμάτι του παιχνίδιου τελειώνοντας την αναμέτρηση με 9-17 σουτ, 1-3 τρίποντα και 6-10 βολές εκτελώντας άσχημα τις τέσσερις βολές που έχασε βγάζοντας πιθανότατα και σημάδια κόπωσης.