Οι Bucks (11-4) έχασαν από τους μισούς Sixers (8-7) στη Φιλαδέλφια 110 – 102 με τον Γιάννη να κάνει μια καλή εμφάνιση με 25 πόντους αλλά με 11 χαμένες βολές.

Οι Bucks παρά το γεγονός ότι είχαν ρυθμό δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα που είχαν και έχασαν 110 – 102.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο παρά το γεγονός ότι σκόραρε με κάθε τρόπο στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, στο δεύτερο ημίχρονο δεν έβαζε τις βολές αφού είχε 11 χαμένες. Σε 34 λεπτά παιχνιδιού είχε 25 πόντους (9/17 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 4/15 βολές), 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ, 5 λάθη, 4 φάουλ, -12 στο ranking και 41.5 USG%

Για τους Sixers πρώτος σκόρερ ήταν ο Joel Embid με 32 πόντους (10/20 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 6/8 βολές), 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 μπλοκ, 5 λάθηκαι  2 φάουλ σε σχεδόν 37 λεπτά

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-34, 55-62, 89-84, 110-102

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ

Τα ομαδικά στατιστικά των Φιλαντέλφια Σίξερς: 27/50 δίποντα, 13/28 τρίποντα, 17/26 βολές, 52 ριμπάουντ, 28 ασίστ, 5 κλεψίματα, 5 μπλοκ, 18 λάθη, 18 φάουλ

Τα ομαδικά στατιστικά των Μιλγουόκι Μπακς: 29/54 δίποντα, 12/36 τρίποντα, 8/21 βολές, 57 ριμπάουντ, 22 ασίστ, 8 κλεψίματα, 7 μπλοκ, 12 λάθη, 18 φάουλ

Μετά τον αγώνα ο Γιάννης Αντετοκούνμπο  έφυγε από τα αποδυτήρια και γύρισε στο παρκέ για να εκτελέσει βολές μετά από τις 4/15 που είχε στην ήττα των Μπακς στη Φιλαντέλφια.  Ωστόσο είχε μία πολύ έντονη στιγμή καθώς έσπρωξε μία σκάλα για να αδειάσει τη ρακέτα και να σουτάρει βολές.  Στο σημείο βρέθηκε και ο Μοντρέζλ Χάρελ των Σίξερς, που σε άλλο video φαίνεται να μιλάει έντονα στον αστέρα των Μπακς.